Yeni Google Adwords İle Marka Bilinirliği ve Satış Gücü

Günümüz koşulları hızla değişmekte ve gelişmektedir. Özellikle büyük metropollerde yaşayan insan toplulukları mobil internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla, her türlü alış verişlerinde veya herhangi bir hizmet satın alırken google arama motorundan ulaşmayı bir alışkanlık haline getirmişlerdir.

Bir işletmenin yeni müşteriler çekme isteği var olan müşterilerini korumak bilinilirliğini arttırmak marka olmak her kitleye ulaşmak ve kullanmakta olduğunuz pazarlama sistemine yön vermek açısından Google Adwords müşterilerine büyük avantajlar sağlamaktadır.

Google Adwords, markanıza ait oluşturduğunuz reklamların ne kadar görüntülendiğini, tıklanma yüzdesini, tıklanma oranıyla orantılı olarak gerçekleşen satış analizinizi yapmanızı sağlar.Google Adwords hesabınıza girerek, oluşturduğunuz reklamların size sağladığı popülasyonu analizleme olanağı sunar. Hatta bu analizi belli periyodlar halinde de görüntüleyebilirsiniz.

Vermiş olduğunuz reklamlarda ücretsiz olarak değişiklikler yapmanız mümkündür. Oluşturduğunuz yeni bir kampanyanızı da hesabınız üzerinden değiştirebilir veya var olan kampanyanızı kaldırabilirsiniz.Hedeflediğiniz kitleye ulaşabilmek için, reklamlarınızı belirlediğiniz ülke, bölge ya da şehirlerdeki müşterileri odaklayabilirsiniz. Google kullanıcıları bu şekilde aramalarını yaparken, sizin sunduğunuz hizmetlere hızlıca ulaşma şansını yakalarlar.

Başlangıç olarak, işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetleri tanıtan bir reklam oluşturmakla başlamalısınız. Sonrasında oluşturduğunuz reklamın anahtar kelimelerini belirleyerek, Google kullanıcılarının arama sonuçlarında işletmenizin daha kolay ulaşılmasını sağlamış olursunuz. En son yapacağınız ise tüm bu işlemler için belirlediğiniz bütçenizin hayata geçirilmesidir.

Oluşturduğunuz reklam sonucu müşterileriniz size ulaşır ve doğrudan sizinle iletişime geçerler. Google Adwords ile sadece tıklanma sonucu ödeme yapmanız ise size bütçesel anlamda bir avantaj sunar.Artık sadece yapmanız gereken; hesabınızı oluşturmak, reklamınızı yazmak ve anahtar kelimelerinizi belirlemek, hedeflediğiniz kitleye yönelik bölgeyi tespit etmek ve bütçenizi belirlemektir.

google-adwords

“Yeni Google Adwords İle Marka Bilinirliği ve Satış Gücü” hakkında 7 yorum

  1. Adwords gerçekten faydalı oluyor. Ama çok pahalı .. Kurumsal bir firmanın güzel bir reklam yapması için en az 500 TL / günlük, eticaret sitenin ise çok daha fazla günlük bütçe ayırması gerekiyor..
    Ama ciddi bir firma isenizmutlaka adwords gerekli bence

  2. Bu adworsda fena yiyor sınır koymazsan ilk başladığım dönemlerde bilmiyordum bi günde 50 liramı almıştı google adwors 😀 çok kızmıştım ama işte darbe yemeden anlamıyor insan 🙂

  3. Siteyi açar açmaz kullanmaya başlayın. Yararını göreceksiniz. Anahtar kelimelerinizi iyi seçerseniz kısa bir sürede müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

  4. anahtar kelimeyi iyi seçilmediğinde 1 günde tüm paranızı harcayabilen sistemdir. Ama reklam yapılabilecek en iyi alan kuşkusuz google adworstür.

  5. Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Sürekli güncel bilgiler paylaşılmakta. Üstelik bu bilgilerde boş bilgiler değil. Hepsi gündelik hayatta işimize yarar bilgiler. Umarım bu güncelliğinizi asla kaybetmezsiniz ve birçok makalenizde bizlere ışık tutarsanız. Bu yazıda diğer yazılar kadar bilgi verici ve kalite kokuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir