Yazı Stili Bulmak

Bugün hazırlayacağım bir kaç grafik için değişik yazı fontları ararken myfonts.com’a girdim. İlk defa girdiğim için neler var yok diye inceleme fırsatımda oldu biraz. Dikkatimi “What The Font” yazısı çekti ve girdim baktım. Burası grafikerler için güzel bir fırsat doğurmuş. Artık ismini bilmediğimiz fontları bulmak kolaylaşmış. Öncelikle yapmamız gereken beğendiğimiz bir fontu gördüğüm yerden resmini çekmek ve bu siteye yüklemek. Daha sonra bizden hangi karakterleri görmek istediğimizi isteyecek. Karakterleri yazmamızın ardından bize sonuçları çıkaracak ve bizde ona göre o fontu veya benzerlerini bulacağız. Tabi %100 aynı fontu her zaman bulacağınızı söylemek doğru olmaz. Çünkü ben denedim bazı fontları bulamadı. Ancak bulduğunu dair de bir kanıt şu şekilde resimdeki gibi görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Neo Sans ile yüklediğim resim birebir aynısı ve biz böylece fontumuzu bulmuş olduk. Birde “i” karakterini çoğu kez görmüyor 🙂

Dipnot: Burda bulduğunuz fontları indirmek paralı. O yüzden fontlarınızı diğer free font sitelerinde veya google amcada arayınız.

Siteye Git: http://new.myfonts.com/WhatTheFont/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir