8

Ya Beyninizin %100’ünü Kullanabilseydiniz?

Bilimkurgu ve aksiyon severler için muhteşem bir film önerimiz var. 2014 Ağustos ayında çıkmış olan yönetmenliğini Luc Besson ‘ un yaptığı Fransa yapımı Lucy filmini izlerken heyecanı tüm iliklerinizde hissedeceksiniz.

Tayvan ‘ ın başkenti olan Taipe suça batmış olan, yer altı dünyası sokak çeteleri mafyalar ve iş birlikçilik yapan polisler tarafından yönetilmektedir. En aktif ticaret ise uyuşturucu ağı üzerinden yürütülmektedir. Genç, güzel, sıradan bir kadın olan ve eğlenmeyi çok seven Lucy geceyi beraber geçirdiği sevgilisi Richard ‘ dan dan uzaklaşmaya çalışırken kendini, hiç beklemediği bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin eline düşmüş olarak bulur.

 Vücudunun içine kurye olabilmesi için, yeni bir tür sentetik uyuşturucu yerleştirmişlerdir. Bu uyuşturucu beklenmedik bir şekilde Lucy ‘ nin tüm vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlar. Lucy mucizevi bir durumla karşılaşır. Lucy ‘ nin kanında dolaşan bu kimyasallar sayesinde, Lucy insanüstü yetenekler kazanmaya başlamıştır. Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahiptir. Genç kadın bu sayede beyninin tüm algılarını sonuna kadar açacaktır.

Başrolünde Scarlett Johanson ‘ un oynadığı Lucy insan beyninin %100 ‘ ünü kullandığında ne gibi durumların ortaya çıkabileceğinden bahsetmektedir. İzlemenizi tavsiye ederiz.

lucy-filmi

8 Yorum

  • İnsanların beyin dalgaları radyo frekansı gibi ortama enerji yayar. Normal bir insan beyninin yüzde 3-4 lük kısmını kullanır bunun yüzde yüz olması yayılan enerjininde artması anlamına geliyor kimilerine göre beynini tam kapasiyetle kullanan insanlar nesneleri beyin gücüyle hareket ettirebilir veya telepati kurabilir 🙂 filmin fragmanından anladığım kadarıyla olay örgüsü anlattıklarımdan biraz farklı umarım filmin tamamını büyük bir zevkle izleriz:)aksiyon dolu görünüyor.

  • Hani insan bazen çocuklaşırda keşke bende böyle olsam dediği anlar olurya bu film işte tamda o cümleyi kurdurabilecek kapasitede bir filmdi .

Yorum Yaz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir