Worpress İçeriklerinizi Kilitleyin

Merhaba, eskiden vBulletin tarzı forumlar ile uğraşırken, foruma yolu düşen kullanıcı kayıt olsun diye, linkleri falan gizli yapardık. Görebilmek için de üye ol diye bir uyarı çıkarırdık. Bu şekilde üye çekmeye çalışırdık. Şimdi sizlere WordPress için olan güzel bir eklentiden söz etmek istiyorum.

Eklentimiz: Social Content Locker

Yazılarımızdaki belirli bir alanı kullanıcılarımızın sosyal ağlarda paylaşsın diye bir uyarı çıkarıyoruz. Kullanıcının gerekli paylaşım işlemini yaptıktan sonra da sayfayı yenilemesiyle birlikte gizlediğimiz içerik ortaya çıkıyor.

Peki bu eklenti hangi sosyal ağları destekliyor?

  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Linkedin

Bu eklentinin bana ne gibi faydası dokunur?

Günümüzde insanlarımız bir şeylere emek veren ve bir şeyler oluşturan blog yazarlarına pek beklenilen değeri ve saygıyı göstermiyor. Öyle ki, herhangi bir konuda çok iyi bilgi birikimine sahip olan birisi,bir içerik paylaştığında belkide binlerce kişi o içeriğe muhtaç oluyor ama bir tanesi bile “Teşekkür Etmenin” ne güzel bir anlam ifade ettiğini bilmiyor.

Bu yüzden önemli yazılarınızda kilit noktada bu eklenti sayesinde kullanıcı, yazınızı sosyal ağlarda paylaşarak size bir nevi teşekkür etmiş, aynı zamanda sizin reklamınızı yapmış olacaktır.

Kullanımı

Eklentiyi yükleyelim ve aktif edelim.

İçeriğimizde gizlemek istediğimiz alanı seçelim ve WordPress Metin Editöründe oluşan  kilit simgesini tıklayalım. Önümüze açılan pencere şu şekilde olacaktır.

icerik-gizleme

Renk seçimini yapabilirsiniz ki 5 farklı renk sunuyor bizlere;

Sosyal ağ ayarlarını, kullanıcıya göstereceğiniz mesajı bu şekilde ayarlayıp Insert Locker butonuna basarak içeriği kilitleyebilir ve yazınızı paylaşabilirsiniz.

Eklentiyi indirmek için:

http://codecanyon.net/item/social-content-locker-for-wordpress/2221015

 

“Worpress İçeriklerinizi Kilitleyin” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir