Web Hakkındaki Komplo Teorileri

Çokça dillendirilen bu büyük komple teorisine göre web çeşitli seviyelerden oluşmaktadır. Bu teori henüz ispat edilemese de birçok kişi tarafından kabul edilmektedir. Bu komple teorisine Web 8 katmandan oluşur. 3. Seviyede Deep Web başlar.

Yaygın inanışın aksine internet bilgini depolandığı bir yer değildir. İnternet, verilerin terminaller arası aktarılan bir iletişim ağıdır. Deep Web, zeki bilgisayar kullanıcıların kendi sunucularını oluşturup, çeşitli site ve içeriklere herkesin ulaşmaması için kurdukları bir ağ şeklidir.

1.Seviye: Surface Web:

Herhangi bir internet kullanıcısının rahatlıkla ulaşabileceği web siteleri bu katmandadır. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya siteleri ve haber siteleri bu ağdadır.

2.Seviye: Bergie Web:

Engellenemeyen +18 içerikler barındıran siteler bu katmanda bulunmaktadır. Genellikle bu siteler arama motorlarında bilerek son sıralara atılmıştır.

3.Seviye: Deep Web:

Bu katmandan itibaren internet kullanıcıları bu katmandaki sitelere girmek için Proxy kullanmak zorundadır. Bu seviyedeki siteler ‘’.onion’’ uzantısına ait değillerdir. Bu kategorideki siteler arama motorlardan engellenmiş olup, genellikle yasa dışı satışların yer aldığı iddia edilmektedir.

4.Seviye: Charter Web:

Bu katmanda sonuçları daha önce bilinmiş maçların sonuçları, parayla insan öldüren kişiler, korkutucu deneyler, insan satışı ve devletler için çalışan casusların bulunduğu iddia edilmektedir.

5.Seviye: Marina Web

Bu katman adını dünyada bilinen en derin çukurdan almıştır. Bu katmanın varlığı çok uçuk olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise dünyadaki hiç kimse bu katmana ulaşamamıştır. Şu anki teknolojinin yetersiz olduğu ve yalnızca kuantum bilgisayarlarının bu katmana giriş yapabileceği iddia edilmektedir.

6.Seviye: İsimsiz

Bu seviye hakkında hiç kimse bir bilgiye sahip değildir. Yalnızca bu seviyenin en tehlikeli katman olduğu hakkında bir teori vardır.

7.Seviye: The Virus/Fog Shoup:

İnsanlar arasında savaş yeri olarak bilinir. Yine bu seviyeyle ilgili hiçbir şey bilinmez. Savaş alanı komplo teorisinin sebebi ise şudur; Her kullanıcı başka bir kişinin Katman 8’e ulaşmasını engellemeye çalışır.

8.Seviye: The Primarch System:

Teorilerde bu katman Web’in son noktası olarak bilinir. Hiçbir devletin ya da kimsenin bir bilgi sahibi olmadığı ‘’Primarch System’’ tarafından yönetildiği iddia edilir. Bu katman hakkında farklı bir bilgi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir