İnternet İhtiyacı Olmadan Oynanan Android Oyunları

Cep telefonlarının gelişimi son 10 yılda baş döndürücü bir hızla ciddi yol kat etti. Bu gelişimdeki kilit noktalardan birisi de Android işletim sisteminin cep telefonlarında kullanılmaya başlanması oldu. Android işletim sistemi sayesinde cep telefonlarımıza renkli ve neşeli oyunlar da girmeye başladı. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza Android işletim sistemi üzerinde internet bağlantısına gerek olmadan oynanabilen en iyi oyunları tanıtacağız.

İlk oyunumuz Angry Birds Seasons. Bu oyunda adından da anlaşılacağı üzere arkadaşları kaçırılan kızgın kuşlarımız kademe kademe ilerleyerek kaçırılmış arkadaşları kurtarmaya ve onları kaçıran kötü hayvanları alt etmeye çalışıyor.İkinci oyunumuz Jewels. Oyunda aynı şekil ve renkteki geometrik cisimleri en az üçerli bir grup oluşturacak şekilde bir araya getirmeniz ve bu sayede puan toplamanız gerekiyor. Oyunda seviyeler ilerledikçe zorluk dereceleri de artıyor.

Üçüncü oyunumuz Temple Run. Bu oyunda bir mağazalarda karşılaştığı canavarlardan kaçmaya çalışan bir kâşifi yönlendiriyoruz. Kaçarken önümüze çıkan çukurlardan atlayarak, tünellerden eğilerek geçmemiz gerekiyor. Tabi kâşifimizin koşusu esnasında karşımıza çıkan altınları toplamamız gerekiyor. Bu oyunu oynayabilmek ve oyunda ilerleme kaydedebilmek için reflekslerinizin iyi durumda olması gerekiyor.

Dördüncü oyunumuz Fruit Ninja. Bu oyunda ise parmağımız bir Ninja kılıcı oluyor. Ekranda aşağıdan yukarı doğru rastgele fırlatılan meyveleri kılıcımızla doğramamız gerekiyor. Dikkat etmemiz gereken en önemli husus meyvelerin arasından ansızın yükselen bombalar. Zira yanlışlıkla kılıcınızı bombaya değdirdiğinizde yaptığınız her şey boşa gitmiş oluyor.Yukarıdakiler kadar renkli ve eğlenceli oyunları Google Play Store’dan temin edebilirsiniz.

İphone Uygulama İncelemesi: Hit List

Günlük yaşantımızın çok daha zorlu bir hale gelmesi, randevuların ve yapılacakların birbirini takip etmesi bize yardımcı bir eleman ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. İphone kullanıcılarını mutlu edecek yeni bir program çok uygun bir fiyatla listede yerini aldı.

Hit List sizlere yapacaklarınızın listesini yapmak için kuvvetli bir ara yüz ile sunulmuş durumda. Yapacaklarınızı liste haline getirip gün boyu yanınızda taşıdığınız telefon ile rahatlıkla işlerinizi düzenli bir hale getirebilirsiniz. Hayatınızın bu zorlu dönemine mükemmel bir yardımcı ile ışık tutmanız artık mümkün.

Hit List size bütün imkânları sunmakta. Ara yüz olarak Getting Things Done görev yönetimini kullanan program her türlü depolama için sizlere esnek bir kullanım avantajı sunmakta. İos 5,1 ve üzeri için kullanım ve indirme olanağı sunan bu program İphone 5 için uyumlanmıştır. Yıllık abonelik ücreti ise 19. 99 Dolar. Aylık olarak kullanmak isteyenler içinse ücret sadece 1. 99 dolar.

Programı kullanan pek çok kişi ciddi anlamda hayatına yön vermiş durumda. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık her şey çok daha kolay bir hal almış durumda. Yapılacaklarınızın listesini günlere ve saatlere bölerek yapma imkânına sahip olmanız hayatınızın karmaşıklığını ortadan kaldırmaya yetecektir. Programı indirdikten sonra puanlama sisteminden puan verebilir, eksiklikler veya beğenilerinizi yorum olarak yansıtabilirsiniz. İtunes App Store’ lardan programı rahatlık ile indirebilirsiniz.

iPhone Uygulama İncelemesi: Endomondo Life

Endomondo uygulaması İphone telefonlarda yürüyüş ve sağlıklı yaşam kurallarını öğrenmenize yardımcı olan işlevsel bir programdır. Endomondo ile ne kadar yürüdüğünüzü, koştuğunuzu, ne kadar kalori harcadığınızı, kaç adımda ne kadar mesafe kat ettiğinizi öğrenmek çok kolay. Her gün yapacağınız takiple kısa zamanda kilo verebilir, spor yaparak sağlıklı kalabilirsiniz. Endomondo hayatınıza yepyeni bir yaşam sevinci katacak.

Öncelikle Endomondo Life programını uygulama mağazasından iphone telefonunuza indirin. İndirdikten sonra kayıt olarak bütün bilgilerini eksiksiz olarak girin. Bilgilerinizi eksiksiz girmeniz çok önemlidir. Böylece kendinize en uygun yürüyüş ya da koşu bilgilerini alabilir, vücudunuzdaki değişimleri doğru olarak takip edebilirsiniz.

Programı kurduktan sonra, spor yaparken, yürüyüşte ya da koşuda programı açık tutarak ne kadar mesafe yürüdüğünüzü, ne kadar koştuğunuzu hesaplayın. Böylece vücudunuzun yaktığı kaloriyi öğrenerek, beslenme şeklinizi, sıvı tüketiminizi öğrenebilir, kontrol altında tutabilirsiniz. Bu da dengeli beslenmenize yardımcı olarak, formda kalmanızı sağlar.

Programı kullanırken sosyal ağlar ile bağlantı kurarak, arkadaşlarınızın bilgilerini de kendinizle karşılaştırabilir, bulunduğunuz yerde yaptığınız spor bilgilerini kullanarak arkadaşlarınızla rekabet içine girebilirsiniz. Bir arkadaşınızla rekabet etmek de sizi spor yapmak için motive edebilir. Böylece sanki spor salonunda yan yanaymış gibi arkadaşlarınızla belli bir tempo yakalayabilirsiniz.

Endomondo Life programı sizlerin sağlıklı kalması için her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Yeni eklenen özelliklerle hayatınızın bir parçası haline gelecek olan endomondo life ile diyetisyen ya da spor hocasına ihtiyaç duymayacaksınız.

endomondo-life

Kitap Okumayı Sevenler İçin Android Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar raflardan kitap seçmek yerine telefonlarına ya da e-kitaplarına yükleme yaparak kitap okumayı tercih etmeye başladı. Bu durumun tabi ki birçok nedeni var. Bunlardan ilki çok daha ucuza ve daha kolay temin edilebilmesi bir diğeri ise yanınıza en fazla birkaç kitap alabilirken; e-kitap sayesinde yüzlerce kitabı yanınızda taşıyabilmeniz.

Biz de bu sebepten kitapseverlerin beğeneceği programların en iyilerini sizler için sıralayacağız.

1- Kobo

E-marketten bulabileceğiniz bu uygulama kesinlikle en iyi e-kitap uygulamalarından biri. Bu uygulama ile milyonlarca kitap arasından istediğinizi seçip indirebilirsiniz. Not alma istediğiniz yazının altını çizebilme gece ve gündüz okuma modları bu yazılımın öne çıkan yanlarından.

2-Google Play Books

Google android market üzerinden Google Play Books’a ulaşabilirsiniz. Hem kitap indirebilir hem de sayısız kitap arasından istediğiniz kitabı seçip okuyabilirsiniz. Yer imi ekleme istediğiniz yerin altını çizme gece ve gündüz modları Kobo’da olduğu gibi bu uygulamada da mevcut. Ayrıca yazı karakterlerini boylarını ve kalınlığını istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

3-Cool Reader

Cool Reader’in en önemli özelliği yazıyı sese çevirme fonksiyonunun tamamen ücretsiz olması. Sade arayüze sahip bir uygulama olarak tasarlandığı için zorlanmadan kategoriler arasında gezebilir; istediğiniz yazara ve kitaba kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

4-EbookDroid

Son olarak tanıyacağımız bu uygulama: rtf prc epub html mobi doc pdb txt gibi birçok uzantıyı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmekte. Gelişmiş arama özelliği kategoriler arası kolay geçiş ve sözlük yardımı en büyük artıları diyebiliriz.

android-kitap-okuma-uygulamaları

iOS İçin En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Hızla gelişen telefon dünyası kadar doğru orantılı olarak yükselişe geçen telefon uygulamaları da artık her alanda bize yardımcı oluyor.

Mesela bu uygulamaları çok kullandığımız bir kategori de tabi ki fotoğraf ve video kategorisidir. Evet size bu alanın en çok kullanılan uygulamalardan biri de video düzenleme uygulamalarıdır. İşte en iyi video düzenleme uygulamarı:

Video Editor; iphone ve ipad cihazlarınız için özel olarak tasarlanan çekmiş olduğunuz videolarınız üzerinde düzenlemeler yapma olanığı sağlayan kullanımı kolay ve tamamen ücretsiz bir video düzenleme uygulamasıdır.

Video Editör uygulamasının kolay kullanımlı arayüz araçları sayesinde çektiğiniz videoların üzerinde kesme kırpma yapıştırma renk düzenlemesi efektler ekleme gibi çok çeşitli düzenlemeler yapabilir.

iMovie: Aygıtınızda çektiğiniz HD videoları incelemenizi ve paylaşmanızı kolaylaştırır. Artık favori kliplerinizi kapalı gişe filmlere ve Hollywood tarzı fragmanlara dönüştürebilirsiniz. Muhteşem bir film parmaklarınızın hemen ucunda. Sadece bir tema ve kullanmak istediğiniz filmleri seçin. Ardından dokunarak ve kaydırarak düzenleyin efektler ekleyin ve bir ses izi oluşturun. 64 bit mimarisi ve şık görünümüyle iMovie film yapımını her zamankinden daha hızlı ve daha eğlenceli hale getirir.

Özellikle iMovie alanında tartışmasız en iyi olandır. Hem özellikleri hem de kaliteli çekim efektleri ve şık tasarımı ile en gözde uygulamaların başında gelir.

ios-imovie-app

Android İçin Sigara Bırakma Uygulamaları

Telefonunuzu kullanarak sigarayı bırakmayı düşündünüz. Artık düşünebilirsiniz.

Zararları her ne kadar biliniyor olsa da yılda milyonlarca insan sigara kullanımına bağlı olarak oluşan hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor. Bu yazımızda sizlere sigara bağımlılığından kurtulmanın ilginç bir yönteminden bahsedeceğiz. Bu yöntem telefonunuza yükleyeceğiniz sigara bırakmaya yarayan mobil android uygulamalar. Birazdan sigara kullanıcıları tarafından en çok indirilen ve olumlu yorumlar alan bu uygulamaları tanıtacağız.

1- Cigarette Smoke

Bu uygulamayı aslında bir sigara içme simülatörü olarak tanımlayabiliriz. Programı çalıştırdığımızda ekranda bir sigara paketi bulunuyor. Ve kapağını açarak bir sigara seçiyoruz. Ağzınızı mikrofona yakın tutarak sigarayı içinize çekiyormuş gibi yapıp üflediğinizde dumanın yayıldığını görebiliyorsunuz. Özellikle ağız tiryakiliğini dizginlemeye yarayacak gibi duran bu uygulama sigarayı bırakmayı düşünenler için önemli bir adım olabilir.

2-QuitNow

Android Market’ten ücretsiz olarak indirebileceğiniz diğer bir uygulama QuitNow.  Günde kaç paket ve kaç adet sigara içtiğimizi kullandığımız sigaranın fiyatını ve sigarayı bırakmayı düşündüğümüz tarihi yazıyoruz. Uygulama sürekli çalışıyor ve hesaplamalar yapıyor.  Sigarayı bıraktığımız tarihten itibaren kaç günden beri sigara kullanmadığımızı kaç paket sigara içmediğimizi ve sigara içmediğiniz için cebinizde ne kadar para kalacağını ayrıntılı bir şekilde gösteriyor.

3- Stop! Quit Smoking – LITE

Son olarak tanıtacağımız uygulama Stop! Quit Smoking – LITE. Diğer benzer uygulamalar da olduğu gibi ne zamandan beri sigara kullanmadığımız. Sigara içmediğimiz gün sayısı ve cebimizde kalacak para miktarı gibi bilgiler raporlanıyor. Ek olarak sigara içen hastaların fotoğraflarını gösteren resim galerilerine girebiliyorsunuz.

sigarayı-bırakma-uygulamaları