Ya Beyninizin %100’ünü Kullanabilseydiniz?

Bilimkurgu ve aksiyon severler için muhteşem bir film önerimiz var. 2014 Ağustos ayında çıkmış olan yönetmenliğini Luc Besson ‘ un yaptığı Fransa yapımı Lucy filmini izlerken heyecanı tüm iliklerinizde hissedeceksiniz.

Tayvan ‘ ın başkenti olan Taipe suça batmış olan, yer altı dünyası sokak çeteleri mafyalar ve iş birlikçilik yapan polisler tarafından yönetilmektedir. En aktif ticaret ise uyuşturucu ağı üzerinden yürütülmektedir. Genç, güzel, sıradan bir kadın olan ve eğlenmeyi çok seven Lucy geceyi beraber geçirdiği sevgilisi Richard ‘ dan dan uzaklaşmaya çalışırken kendini, hiç beklemediği bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin eline düşmüş olarak bulur.

 Vücudunun içine kurye olabilmesi için, yeni bir tür sentetik uyuşturucu yerleştirmişlerdir. Bu uyuşturucu beklenmedik bir şekilde Lucy ‘ nin tüm vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlar. Lucy mucizevi bir durumla karşılaşır. Lucy ‘ nin kanında dolaşan bu kimyasallar sayesinde, Lucy insanüstü yetenekler kazanmaya başlamıştır. Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahiptir. Genç kadın bu sayede beyninin tüm algılarını sonuna kadar açacaktır.

Başrolünde Scarlett Johanson ‘ un oynadığı Lucy insan beyninin %100 ‘ ünü kullandığında ne gibi durumların ortaya çıkabileceğinden bahsetmektedir. İzlemenizi tavsiye ederiz.

lucy-filmi

Günah Şehrinde Kime Güvenebilirsin?

Aksiyon, gerilim ve dram hepsi bir arada muhteşem bir film mi izlemek istiyorsunuz? Frank Miller tarafından yazılmış, aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanmış olan neo-noir tarzı bir Hollywood filmi olan Günah Şehri tam size göre. Yönetmenliğini ise Frank Miller ve Robert Rodriguez yapmaktadır. Dilerseniz biraz konusunu inceleyelim.

Günah Şehri’ nin zifiri karanlık gecelerinin birinde Dwight McCarty karşınıza çıkmaktadır. Dwight tüm işleri nasıl berbat ettiğini düşünmektedir. Hayat adını verdiği gri ve hissiz cehennemden kaçıp her şeye sıfırdan başlamak istemektedir. Ama bilmediği bir şey vardır. Pek yakında hayatının tek aşkı olan Ava çıkıp gelecektir.

Ava zamanında Dwight’ in kalbini fazlasıyla kırmış ve cani milyarder Damion Lord ile evlenmiştir. Şimdi ise kocasından ve koruması olan Manute ‘ den korunmak için Dwight ‘ ın yardımına ihtiyaç duymaktadır. Dwight bu karanlık şehirde kimseye güvenmemesi gerektiğini unutur ve Ava ‘ ya yardım etmek için kendini tehlikeye atar. Bu sırada şehrin diğer köşelerinde karanlık yeniden uyanışa geçmiştir.

Frank Miller’ in çizgi roman serisinden sinemaya uyarlanmış olan Sin City’ nin yıllardır beklenen devam filmi olan Günah Şehri sonunda siz değerli izleyiciler ile buluşuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jessica Alba, Josh Brolin, Eva Green, Bruce Wills gibi isimler yer alıyor.

günah-şehri-filmi

Cehennem Melekleri

Aksiyon severler tarafından ilgi ile beklenen serinin son filmi Cehennem melekleri 3 sinemalarda önceki serilerde güçlü senaryo ve güçlü oyuncu kadroları ile karşımıza çıkmayı başaran cehennem melekleri serisi yine aynı başarı ile karşımızda dilerseniz önce senaryo sonra oyuncu kadrosunu inceleyelim.

Son görevi tehlikeli bir silah tüccarının peşine düşmek ve elindeki güçlü silahın yanlış kişilere ulaşmasını önlemek olan Barney Ross ve askerlerinin işi hiçte kolay değildir. Bir süre sonra bu tüccarın, Barney’nin eski ortağı olan ve ekibi birlikte kurdukları Conrad Stonebanks olduğu ortaya çıkacaktır.http://www.youtube.com/watch?v=4xD0junWlFc

Barney ise İşin ilginç yanı, eski partnerini yıllar önce öldürdüğünü Sanmaktadır! Ekip Stonebanks’a yönelik başlattığı operasyon başarısızlıkla sonuçlanır, Stonebanks kaçmayı başarır. Ekip için artık önemli bir karar verilme zamanı gelmiştir. Barney eski ekibi emekliye ayırmaya karar verir ve gençlerden oluşan yetenekli bir ekip oluşturur. CIA’ de işlerin içine dâhil olmaya başlamasıyla giderek artan aksiyonlarla dolu macerada Stonebanks’in tek hedefi vardır o da Cehennem Melekleri’ni yok etmektir.

Film senaryo olarak büyük bir başarı sağladı. İkinci büyük başarısı hiç şüphesiz oyuncu seçimi Oyuncu seçiminde karakter ve oyuncu kombinasyonun üst düzey olduğu bir film. Hollywood’da başarı filmlerde rol almış JasonStatham, Jet li, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Sylvester Stallone, Harrison Ford ve Antonio Banderas gibi taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış oyuncular bu filmde karşımızda.

Aksiyon hayranlarının favori serilerinden olan Cehennem Melekleri’nin son filminde yönetmen koltuğunda Patrick Hughes’i görüyoruz. Nefesinizi tutarak izleyeceğiniz bir başyapıt. İyi seyirler.

cehennem-melekleri

Hesaplaşma Zamanı

Emekliye ayrılmak üzere olan iki boksör, karşılıklı son maçlarına çıkarlar. Son kez kozlar paylaşılırken tabii ki bahisçiler ve hayranlar bu büyük maçın takipçisi olacaklardır. 50 İlk Öpücük, Akıllı Ol, Asabiyim gibi kaliteli komedileriyle tanıdığımız Peter Segal’ın yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu filmde başrolleri ise Sylvester Stallone ve Robert De Niro paylaşıyor. Efsane aktölere kadroda eşlik eden bir diğer isimse seyretmeyi özlediğimiz Kim Basinger.Hadi bakalım merakla bekliyorum.

Demet Sağıroğlu – Adını Sen Koy

Söz : Demet Sağıroğlu
Müzik : Melih Kibar
Yönetmen: Şahin Çetinkaya

İçimde garip bir his var
Yüreğimde olur olmaz duygular
Farz edelim küçücük bir oyun bu
Oynayalım bu oyunu
Tahmin edemedim sonunu
Adını artık sen koy
İlk selam mı yoksa yoksa son veda mı
Başı belli sonu değil
Sanki bir telaşla başladık bu oyuna
Anlatılır gibi değil
İlk selam mı yoksa yoksa son veda mı
Başı belli sonu değil.
Sanki bir telaşla koyulduk bir yola
Anlatılır gibi değil
Bulamadım cevabını duyamadım
Kulaklarımda sesin var
Yüreğimde serptiğin tomurcuklar
Sonuna kadar kuralsızca gitmek
Her şeyi göz ardı etmek
Selam mı son veda mıdır nedir
Bunu bilmem gerek
İçimde garip bir his var
Yüreğimde olur olmaz duygular
Farz edelim küçücük bir oyun bu
Oynayalım bu oyunu
Tahmin edemedim sonunu
Adını artık sen koy