Telefon Çiziklerinden Kurtulmanın Yolları

Teknoloji çağında olduğumuzdan dolayı artık herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmakta ve ister istemez herhangi bir düşürmede çizik oluşma riski ve hasar alma riski artmaktadır. Telefon üzerindeki bu çizikler bizi rahatsız eder ve telefonumuza kötü bir görünüm verir. Telefoncuya gidip telefonun camını değiştirmek çok masraflı olduğundan evinizde yapabileceğiniz bazı küçük alternatiflerden yararlanabilirsiniz.

Öncelikle çiziklerden kurtulmanın en bilinen yolu diş macunu tekniğidir. Çok fazla duyulan bu teknikten bahsetmek gerekirse diş macunu alıp ince bir kumaş ya da süngerin üzerine bir miktar sıkıyorsunuz. Ardından çiziklerin yok olduğunu görene kadar ekranı ovalamaya devam ediyorsunuz. Çiziklerin yok olduğunu gördüğünüzde temiz bir bez kullanarak ekranı temizleyebilirsiniz. Diş macunun jel olmamasına dikkat edin.

telefon-cizikleri

Diğer bir yöntem olarak araba çizik kremlerini kullanabilirsiniz. Bu kremler araba için üretilmiştir ancak telefonlar için de bir miktar kullanılabilir. Yüzeysel çizikler için çok uygundur. Eğer telefonunuz üzerinde hafif derecede yani az çizik varsa bu çizikler sadece ekran jelatininin üstünde olabilir bir telefoncuya gidip ekranınız üzerindeki jelatini değiştirmek istediğinizi söyleyip bu küçük çiziklerden kurtulabilirsiniz.

Başka bir yöntem olarak karbonat kullanma yöntemi vardır. Karbonat ile suyu karbonat kulak memesi kıvamına gelene kadar karıştırırsınız ve daha sonra yavaşça kulak çubuğu yardımıyla ekran üzerindeki çiziklere sürersiniz. Daha sonra diş macunu yönteminde de olduğu gibi ekranı temiz bir bezle temizleyebilirsiniz.

Ancak bunlardan ziyade en önemli nokta telefonunuzu hor kullanmamaktır. Bu tür cihazlar için büyük miktarda para harcandığından dolayı telefonunuza iyi bakmanız gerekir.

“Telefon Çiziklerinden Kurtulmanın Yolları” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir