Category: Rss Haberleri

Rss ile çekilen yazıların paylaşıldığı kategoridir.

Baha Bayırlı Yetenek Sizsiniz bateri şovu – izle 0

Baha Bayırlı Yetenek Sizsiniz bateri şovu – izle

Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin dünkü yarı final bölümünde bateri şovu ile yine gecenin en çok konuşulan ismi Baha Bayırlı adlı minik yarışmacı oldu.
Baha Bayırlı yine stüdyoyu kahkahaya boğarken, finalin de yolunu tuttu. Çaldığı bateri ile herkesi kendi hayran bırakan Baha Bayırlı Hülya Avşar’la girdiği diyalogla
1000
rla herkesi güldürürken, seyircilerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı. Seyircilerin öpücük yağmuruna tuttuğu Baha finale çıkan yarışmacı oldu.
İşte minik yarışmacının bateri şovu;
BAHA BAYIRLI BATERİ ŞOVU

Sultan Ertuğrul: Ali Sürmeli bana yumruk attı 0

Sultan Ertuğrul: Ali Sürmeli bana yumruk attı

Nilüfer Sanat Tiyatrosu’nda “Matmazel Julie’den Esinti” oyununun Cuma günü sahnelenmesinin ardından oyuncu Sultan Ertuğrul’ın, eski sevgilisi Ali Sürmeli’nin yumurtalı saldırısına uğradığı haberleri yayınlanmıştı. Sürmeli’nin, oyundaki öpüşme sahnesinden rahatsız olduğu için Ertuğrul’a yumurta fırlattığı ileri sürülmüştü.
Sultan Ertuğrul dün avukatı aracılığıyla yaşananların yumurta saldırısından öte olduğunu ileri sürdü. Sultan Ertuğrul, kadına karşı şiddetin her gün artarak devam ettiği günümüzde, bir kadının, üstelik bir sanatçının, kendisine uygulanan şiddeti görmezden gelmesinin kabul edilemeyeceğinden olayı yargıya taşıdığının altını çizdi. Ertuğrul’un avukatının açıklamasına göre olay şöyle gelişti:
“YUMRUK ATTI”
“Oyun sonunda Ali Sürmeli ve yanındakiler Ertuğrul’u tebrik etmek için kafeye davet etmiştir. Kafede bazı izleyiciler tebrik için Ertuğrul’u durdurduğu sırada Sürmeli izleyicilerin arasından yaklaşmış, Ertuğrul’un suratına, avucundaki yumurtayla beraber yumruk atmıştır. Yumruğun şiddetiyle yumurta patlamış, Sürmeli saldırmaya devam etmiş, çevredekilerin müdahalesiyle etkisiz hale getirilmiştir. Kısacası olay, beğenilmeyen bir oyuna uzaktan yumurta atılmasından ibaret olmayıp, kendisi de oyuncu olan bir erkeğin, sahnede öpüşerek namusuna halel getirdiğini düşünen eski sevgilisini, suratına yumruk atarak kasten yaralaması, tehdit etmesi ve ona seyircilerinin ve iş arkadaşlarının önünde hakaret etmesidir.”

Erkeklerin korktuğu kadın tipi misiniz 0

Erkeklerin korktuğu kadın tipi misiniz

İlişkiniz kötü mü gidiyor? Belki de sevgilinizin üstüne çok gidiyor, onu bıktırıyorsunuzdur. İşaretleri takip edin. Devamını Oku Erkeklerin korktuğu kadın tipi misiniz

Ağabeylerinin ölümü karşısında şoka girdiler 0

Ağabeylerinin ölümü karşısında şoka girdiler

Hendek İlçe merkezinde işyeri bulunan 34 yaşındaki Recai Kılıç, arkadaşlarının telefonlarına cevap vermedi. Bunun üzerine arkadaşları, polisi arayıp işyerinin kontrol edilmesini istediler. 3 katlı binanın üst katında bulunan işyerine giden polisler ve arkadaşları kapalı olan işyerini çilingir yardımıyla açınca 34 yaşındaki Recai Kılıç’ı başından tek kurşunla vurulmuş olarak buldular.
GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR
Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı gencin ölüm nedeninin belirlenmesi için cenazeyi İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderdi. Cenazenin olay yerinden kaldırılmasından sonra Kılıç’ın annesi ve 2 kız kardeşi olay yerine geldiler. Kızkardeşler polislere ‘Ağabeyime ne oldu?’ diye sordular. Polisler bu soruya cavap veremeyince de anneleriyle birlikte gözyaşlarına boğuldular. Çevredeki vatandaşlar tarafından teskin edilmeye çalışan anne ve iki kardeş gözyaşları içerisinde cenazenin götürüldüğü hastaneye gittiler.
TEK BAŞINA İŞYERİNE GİRDİ
Polis, olayı aydınlatmak için çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Görüntülerde Recai Kılıç’ın gece saat 02.00 sıralarında tek başına işyerine girdiğini ve bir daha dışarı çıkmadığı tespit edildi. Recai Kılıç’ın borç nedeniyle intihar etmiş olabileceği ihtimali değerlendiriliyor.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

LPG’li araçta rekor artış 0

LPG’li araçta rekor artış

TÜİK verilerinden derlenen bilgilere göre, son 9 yılda (2004-2012) LPG’li otomobil sayısı yüzde 350 oranında artışla 793 bin 81 adetten 3 milyon 569 bin 143 adete ulaştı. Öte yandan 2012 yılında LPG’li otomobil sayısındaki artış bir önceki yıla göre yüzde 10 artarken söz konusu yılda trafiğe kayıtlı otomobiller içerisinde LPG’li otomobil oranı yüzde 41,3 oldu.
Söz konusu dönemde benzinli otomobil sayısı ise yüzde 27,8’lik azalışla 4 milyon 62 bin adetten 2 milyon 929 bin adete geriledi.

1000

Aralık sonu itibariyle 2012 yılında trafiğe kayıtlı otomobil sayısı 8 milyon 648 bin 875 adet olarak gerçekleşirken son 9 yıllık dönemde otomobil sayısındaki artış yüzde 60,1 oldu. 2004 yılında otomobil sayısı 5 milyon 400 bin düzeyindeydi.
TÜİK verilerine göre trafiğe kayıtlı araç sayısı 17 milyon 33 bin 413 oldu.
‘Sokakta gördüğümüz her 10 binek araçtan 4’ü otogazlı’
LPG’li araç sayısında son yıllarda yaşanan artışa ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye LPG Meclis Başkanı Yağız Eyüboğlu, LPG’nin sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyada da en çok tercih edilen alternatif yakıt olduğunu söyledi.
LPG’nin özellikle son 10 yılda otomotiv yakıtı, yani otogaz olarak yıldızının sürekli parladığını ifade eden Eyüboğlu, dünyada otogaz tüketiminin son 10 yılda yüzde 60 arttığını ve 21 milyondan fazla aracın bu yakıtı kullandığını kaydetti.
Dünyadaki otogazlı araçların yüzde yüzde 15’inin ise Türkiye’de olduğu bilgisini veren Eyüboğlu, ”Sokakta gördüğümüz her 10 binek araçtan 4’ü otogazlı… LPG’nin, muadil araç yakıtlarına kıyasla ekonomisini bugüne kadar olduğu şekilde koruduğu sürece, sektörde istikrarlı bir büyümenin devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.
Yurt dışında gittikleri konferanslarda kendilerine, hep ”Türkiye otogazda neden bu kadar başarılı?” sorusunu sorduklarını aktaran Eyüboğlu, sektörün başarısının ardında beş ana unsur olduğunu belirterek bunları şu şekilde sıraladı:
”Fiyat, tedarik zinciri, LPG kit üreticileri ve dönüşümcüler, üretici garantili LPG’li araç çeşitliliği ve müşteri algısı…”
LPG’nin fiyatının ekonomik olmasının Türkiye’ye has bir durum olmadığına dikkati çeken Eyüboğlu, otogaz kullanılan tüm ülkelerde bu yakıtın çevreciliği ve enerji arz güvenliği açısından devletler tarafından desteklendiğini ve Avustralya, İtalya, Polonya, İngiltere, Cezayir, Fransa, Meksika ve Hollanda’nın bu ülkelerden birkaçı olduğunu ifade etti.
Tedarik tarafında 10 bin otogaz istasyonun ürünü ulaşılır kıldığını kaydeden Eyüboğlu, bu konuda Türkiye’nin çok iyi bir noktada olduğunu belirtti.
‘DÖNÜŞÜM MERKEZLERİ SEKTÖRÜ BÜYÜTÜYOR’
Dönüşüm merkezlerinin sektörü büyüttüğü bilgisini veren Eyüboğlu, dönüşüm sistemleri üreticilerinin LPG’nin geleceğine yatırım yaptıklarını kaydetti.
Bugün otogazın gelişimini tetikleyen temel etkenin yalnız ürünün ekonomik olması da olmadığına değinen Eyüboğlu, gerek ürün, gerekse otogaz sistemlerinin daha da geliştirilmesi, kaliteyi ve güvenliği yükseltip performansı artırarak tüketici algısına ve dolayısıyla pazarın büyümesine olumlu etki ettiğini anlattı.
Dolayısıyla otogazın, güvenli, çevre dostu ve yüksek performanslı bir yakıt olarak değerlendirilmeye başlandığını ifade eden Eyüboğlu, ”Artık bilinçli tüketiciler otogazın en az diğer yakıtlar kadar güvenli, performanslı ve çevre dostu olduğunun bilincinde…” dedi.
Otogazın kullanılmaya başlandığı 1997 yılında Türkiye’de fabrika çıkışlı ya da üretici garantisinde dönüştürülmüş otogazlı araç seçeneği sunan üreticiler olmadığını ifade eden Eyüboğlu, şunları söyledi:
”Ancak zaman içinde, otogaz pazarının kaydettiği büyüme ve tüketicilerden gelen talep ile birlikte, otomobil markaları da çift yakıtlı taşıtların sunduğu fırsatların farkına vardı. Bugün, birçok otomobil üreticisi Türkiye’de sıfır kilometre araçlarında, garantili olarak, otogaza dönüşüm seçeneği sunuyor.
Kuşkusuz bu değişim ve gelişim, otogaz pazarının sürdürülebilir büyümesi açısından büyük önem taşıyor. Gün geçtikçe otogazın tüketici gözündeki saygınlığı artıyor. Lüks araç sınıfları da dahil olmak üzere pek çok kişi otogazı tercih ediyor. Dolayısıyla, sektörümüzün geleceğinin umut verdiğini düşünüyoruz.”
Tüketicilerin her üründe olduğu gibi, kullandıkları yakıt konusunda, ürünler arasında kıyaslama yaptıklarını ve LPG için ödedikleri bedel ile aldıkları performansı karşılaştırdıklarında, tüketicilerin ürünün avantajını rahatlıkla gözlemlediklerini belirten Eyüboğlu, pazarın gelişimini sadece fiyata odaklamamak gerektiğini ve pazarın büyümesinde yukarıda sıraladığı beş faktörün ayrı ayrı rol oynadığını söyledi.
Aynı zamanda çevre ve iklim değişikliği üzerine tüketicilerin duyarlılığının da arttığını dikkate almak gerektiğine değinen Eyüboğlu, çevre bilincinin artmasıyla bu konuya önem veren tüketiciler tarafında, en çevreci yakıt olan LPG’nin kullanımının da dogru orantılı olarak gelişim gösterdiğini ve bu durum dünyada da böyle gelistiğini kaydetti.
‘SON 10 YILDA YAKLAŞIK 20 MİLYON TON OTOGAZ TÜKETİMİ’
LPG’nin bugün dünyada giderek daha önem kazanmasının aslında Türkiye’de LPG sektörünün ne kadar öngörülü olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Eyüboğlu, ”Birçok ülkenin 2020 yılı için hedef olarak belirlediği otogaz kullanım miktarlarına çoktan ulaştık. Hedefimiz, çevreci ve ekonomik bir alternatif yakıt olan LPG’nin kullanımının ve tüketicilere sunulan faydanın daha da arttırılmasıdır” dedi.
Son 10 yılda ve 2012 yılında gerçekleşen otogaz tüketimine ilişkin de bilgi veren Eyüboğlu, Türkiye’de 1997 yılından bu yana kullanılmakta olan otogaz ürününün, 2003 yılında dönüşüm standardının yürürlüğe girmesi ile düzenli bir büyüme trendi yakaladığını ve pazarın 2012 yılını 2,7 milyon ton büyüklük ile tamamlayacağının öngörüldüğünü ifade etti.
10 yıl önce toplam LPG pazarının yüzde 35’i seviyelerinde olan otogaz tüketiminin günümüzde yüzde 70’in üzerine çıkarak, otogaz ürününün LPG sektörünün en önemli bileşeni haline geldiğini ifade eden Eyüboğlu, şunları aktardı:
”Toplam miktara bakıldığında, son 10 yılda yaklaşık 20 milyon ton otogaz tüketiminin gerçekleştiği görülmektedir. Sektörümüzü
1000
n büyümesini sürdürmesini sadece çevreye olan olumlu etkisiyle değil, aynı zamanda ülkemizin enerji arz güvenliğine sağladığı katkı açısından da değerlendirmek yerinde olur. Sektörümüz bu konuda üzerine düşeni şimdiye kadar layıkıyla yerine getirmiş olup, bundan sonra da aynı katkıyı sağlamayı sürdürecektir.”