İnternet Teknoloji

Rental Risk Nedir?

Rental Risk

Rental Risk, araç kiralama firmaları tarafından kullanılan, kullanıcıların hangi grup araç kiralayabileceklerine karar veren bir mekanizma olarak 2016 yılında ortaya çıkmıştır. Araç kiralamak isteyen kullanıcının finansal verilerini analiz ederek, araç kiralama firmasına kiralayabileceği aracın hangi sınıfta olduğunu belirtir.

Nasıl Çalışır?

Araç kiralamak isteyen bir kullanıcı eğer Rental Risk kullanan bir firmadan araç kiralamak istiyorsa, Rental Risk kiralama öncesinde kullanıcının da onayı ile finansal risk hesaplaması yapar ve kullanıcının seçtiği araca göre onay verir. Onayı alan bir kullanıcı ekstra güvenlik önlemlerine takılmaz.

Araç kiralama sektöründe kiralama firmaları, hasar ve kayıplara karşılık bir takım önlemler almaktadır. Bunlar içerisinde şu anda en yaygın olanı Findeks sorgulamasıdır. Birçok firma findeks puanını temel kabul ederken, bazı firmalar bu verileri daha farklı yorumlar. Bu sorgulama şekli içerisinde en çok güvenilir olanı ise RentalRisk’tir. Çünkü Rental Risk irili ufaklı 90’dan fazla araç kiralama şirketi tarafından kullanılmaktadır.

Faydası Nedir?

Araç kiralama sektöründeki firmalara güvenli müşteri kazandırır. Güvenli müşteri kaliteyi artırır, riski azaltır.

Findeks sorgusu yapan firmalarda bu işi çalışan personel yaparken, Rental Risk saniyeler içerisinde sonuç verir. Böylece bireysel hataların önüne geçer. Zaman kazandırır, maliyeti azaltır.

Tüketici açısından baktığımızda, hangi aracı alabileceğini bilir, ek prosedürler ile vakit kaybetmez. Alamayacağı bir araç için boşuna rezervasyon oluşturmuş olmaz ve mağdur olmaz.

Yorum Yok

    Bir Cevap Yazın