2017-2018 Yılı Kereste ve Tomruk Fiyatlarının Yeni Takip Noktası | Bayındır Tomruk

Bayındır Tomruk olarak; ürünlerimiz ve hizmetlerimize geçmeden önce yeni web sitemizin tasarımı tamamlandı! Orman ürünleri ithalatı ve ihracatı noktasında müşterilerimize web ortamında daha iyi iletişim kurabilmek için www.bayindirtomruk.com adresimizi güncellemiş bulunmaktayız. Web adresimiz eski sisteme göre %40 daha hızlı, sektörel gelişimi takip etmek isteyenler için her gün sektöre takibi yaparak haber yayımı, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi, çok daha kolay kullanımı gibi birçok düzenlemeyi yeni sitemiz üzerinde gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

2017 ve 2018 yılı dönemleri içinde satışa sunulan veya satış planı yapılan kereste, tomruk gibi ürünlerin fiyatları en güncel şekilde yine Bayındır Tomruk üzerinden erişebiliyor olacaksınız. Web adresimizi ara ara kontrol ederek sektörel gündem ve ürün fiyatları hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Son dönemler için en çok talep edilen ürünlerimizden olan silinmiş kereste ürünümüz hakkında yazının devam eden kısmında sizlere bilgi vereceğiz.

Silinmiş Kereste Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır.

Günümüzde ise yaygın olarak tersanelerde gemi inşasında ayrıca yapı malzemesi ve mobilya yapımında bunlarla birlikte daha birçok alanda kullanılır. Kendi içinde birkaç kaliteye göre sınıflara ayrılmışlardır. Gemi inşaasında ve yapı malzemesi olarak kullanılan silinmiş kerestelerin kalitelerin diğerlerinden farklı olmak zorundadır. Gemi inşaasında ve yapı malzemesi olarak kullanılan silinmiş kereste ürünleri,1. Sınıf dediğimiz sert ağaçlardan elde edilir.

Sert ağaçlar: Ceviz, sert karaağaç, kara salkım, karaağaç, meşe, kayın, diş budak, karasakız bu ağaçlardan elde edilen tomruklardan oluşan keresteler sert malzemelerdir. Günümüzde ise gemiler artık demirden yapılmaktadır. Birçok alanda kullanılmasının nedeni doğada bulunan çok sağlam bir madde olmasıdır. Genellikle yapı malzemesi ve gemi inşasında kullanılan ürünler, daha az sorun çıkarması için olabildiğince kuru olması çok önemlidir. Ürünlerden tam anlamıyla verim alınması için kurutulması gerekmekte, bu süreçte yaklaşık olarak 1-2 yıl mutlak bir süre geçmesi gerekir. Kereste ürünü hakkında daha fazla bilgi için bu kaynağı da inceleyebilirsiniz.

Silinmiş Kereste Fiyatları Ne Kadar?

Daha öncede bahsettiğimiz üzere doğada bulunan ağaçların insanların yaşamını kolaylaştırmak ve ticari gelir sağlamak için belirli aşamlardan geçerek işlenmiş halidir. Peki, bu ağaçlar keresteye dönüşürken hangi aşamalardan geçiyor onun üzerinde duralım. Hazırlanışı; Ağaçlar balta, testere veya günümüz teknolojisinde kullanılan motorlu testere sayesinde kesilir

Atölyelerde belirli ebatlarda ve şekiller verilerek hazırlanır. Kesim işleminden sonra yapımında en önemli unsurlardan biri olan kurutma işlemi yapılır. Kurutma işlemi çok zahmetli, sabır gerektiren bir olay ve bunun yanında silinmiş ürün kalitesi acısından oldukça önemlidir. Kurutma olayı fırınlanarak 72 saat sıcak havayı arasından geçirerek veya doğal ortamda da yapılır. Lakin doğal ortamda yapılan kurutma işlemi birkaç ay veya birkaç yıl sürebilir ve bu aşamalar sonucunda kaliteli ürünler elde edilir. Silinmiş kereste ürünlerimiz hakkında fiyatlarımızı öğrenmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

iPhone Zil Sesi İndir

zil-sesleriMobil telefonlar piyasaya çıktığı günden beri genellikle klasik zil sesleri kullanılır. Android marka cihazlar için zil seslerini değiştirmek zor değildir. Ama iphone marka bir cep telefonunuz varsa zil sesini değiştirmek için birçok yol denersiniz. Apple cihaza tam anlamıyla müdahale ettirmediği içinde birçok kişi zil sesini değiştirmeden orjinal iphone zil sesini kullanır.

Oysaki iphone zil sesi değiştirmek bir kaç adımdan oluşur. Öncelikle sizin iphone ile uyumlu zil sesini bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Bunun için bazı uygulamalar olduğu gibi bazı web siteleri de vardır. Ancak uygulama ile indirme işlemini yapmak için illaki bir web sitesine bilgisayar ile bağlanmanız lazımdır.

Bu yüzden öncelikle sizlere bir adet web sayfası lazım. Onun için aşağıdaki siteye bağlanıyoruz.

iphone zil sesi indir

Dinlediğimiz herhangi bir zil sesini de bilgisayarımıza indirip, itunes aracılığıyla zil seslerinin olduğu klasöre atıyoruz. Artık telefonumuzun ayarlar kısmına giderek eklemiş olduğumuz zil sesleri ile telefonlarımızı şenlendirebiliriz.

Canlı İddaa Sonuçları

Bir çok spor sever iddaa oynamaya meraklı olmasa da iddaa meraklıları için yeni bir siteden sizlere bahsetmek isterim. Bu sitemiz yeni bir site olmasına rağmen kendini sürekli geliştirmeye odaklı bir site olarak kurulmuşa benziyor. Nitekim ilk halinden şu anki haline kadar bir çok aşama kaydetmiş bir web sitesi. Sitede canlı iddaa sonuçları anlık olarak takip edilebilmekte. Bunun yanı sıra Türkiye Süper Lig’i puan tablosu ve haftalık maçları da sidebar alanında rahatlıkla görüntülenebilmektedir.

Sitede aşırı gözü yaran bir yapının olmaması da sitenin güzelliklerinden birisi. Ayrıca site iddaa sonuçları vermekle de kalmıyor, spor haberleriyle de kullanıcılara bir haber sitesi gibi hizmet sunuyor.

Canlı İddaa Sonuçları
Canlı İddaa Sonuçları

Fotografium Nikon D3200

Bugün öyle blog blog gezerken birde baktım ki Fotografium Nikon D3200 Profesyonel Fotoğraf Makinesi Hediye Ediyor. Bu aralar fotoğraf çekmeye olan ilgim oldukça artmış durumda ancak güzel bir makinem yok malesef 🙁 Bir ihtimal dedim belki olur.. Gerçi pek şanslı olduğum söylenemez ama olsun denemekte fayda var diye düşünüyorum ben.. Siz de katılın Nikon D3200Lowepro Çanta (DSLR Video Fastpack 250 AW Sırt Çantası) ve Slik Tripod (Slik 500DX Tripod) kazanma şansı elde edin.

http://goo.gl/ciXjD?ref=959 adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz

Facebook Hayran Sayısını Arttırın

Facebook Hayran Arttırmak İsteyen?

Facebook sayfaları ve internet sitelerine hayran eklemek ve paylaşan sayısını arttırmak için en güvenilir sitelerden birisi yayına girdi.. Sitemiz Facebook Hayran Sayısını Arttırmak

Facebook Hayran Sistemi Nasıl Çalışır?

Bu sayfada üyeler başka sayfaları beğenerek puan toplarlar, bu puanlar da kendi Facebook sayfalarına hayran eklemeleri için harcayabilecekleri şekilde hesaplarına eklenir. Aynı şekilde web sitelerini paylaşarak kendi web sitelerini de paylaştırabilirler.

ÖZELLİKLER

Burada Facebook Sayfa Hayranları Çoğaltırsın

  • Burada Facebook Paylaşımlarını İnternet Sitelerin İçin Arttırırsın.
  • Bu siteye üye olmak için Facebook bilgilerini girmen gerekmez.

NASIL ÇALIŞIR?

Üye olduktan sonra Facebook sayfanı ve internet siteni eklersin.

  • Diğer üyelerin Facebook sayfalarını beğenip, internet sitelerini paylaşırsın.
  • İlk girişinde 50 puanın vardır, beğenip paylaştıkça puanın artar.
  • Diğer üyeler senin sayfalarını paylaşıp beğenmeye devam ederler!
  • SİTEYE ÜYELİK TAMAMEN ÜCRETSİZDİR!
Siteye gitmek için tıklayınız..