10

Photoshop Dersi: Saç Boyama

Evet arkadaşlar canım sıkıldığı için uzun bir gecenin sabahına doğru Photoshop’ta saç boyama ile ilgili çok basit bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle böylesine bir resmi yapmak çok zor değildir ancak adımları dikkatlice takip ederseniz hiç bir sorun çıkmayacağına eminim. Öncelikle resmimizi belirleyelim. Ben google amcadan sarışın bayan arattırarak buldum bu modelimizi 🙂 Siz kendi fotoğrafınızda deneyebilirsiniz.

Model resmimiz:

Bu resmi Photoshop ile açıyoruz ve Layer >> Duplicate Layer ile bir kopyasını daha alıyoruz. Layer penceremizde kopyalı resmimiz seçili iken CTRL + U tuşlarına basıyoruz. Ekrana bir pencere açılacaktır ve ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyoruz.


Sonra Layer >> Layer Mask >> Hide All seçeneğini tıklıyoruz. Sağ layer penceremizde seçili resmimizin yanında içi siyah bir şekil belirecektir. Şekilde ki gibi…

Daha sonra Brush (Kısayolu “B”) seçeneğini seçiyoruz. Dikkat etmemiz gereken sol araçlar menüsündeki kullandığımız renklerden üstteki rengin beyaz alttakinin siyah olmasıdır. Seçtiğimiz brush ile saçımızı boyuyoruz.

Daha sonra sağ panelden Layer’ımızın modunu Soft Light veya Darken ‘a geçirerek istediğimiz sonucu elde etmiş oluyoruz.

İşte sonucumuz.

11 Yorum

Yorum Yaz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir