Photoshop Dersi: Saç Boyama

Evet arkadaşlar canım sıkıldığı için uzun bir gecenin sabahına doğru Photoshop’ta saç boyama ile ilgili çok basit bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle böylesine bir resmi yapmak çok zor değildir ancak adımları dikkatlice takip ederseniz hiç bir sorun çıkmayacağına eminim. Öncelikle resmimizi belirleyelim. Ben google amcadan sarışın bayan arattırarak buldum bu modelimizi 🙂 Siz kendi fotoğrafınızda deneyebilirsiniz.

Model resmimiz:

Bu resmi Photoshop ile açıyoruz ve Layer >> Duplicate Layer ile bir kopyasını daha alıyoruz. Layer penceremizde kopyalı resmimiz seçili iken CTRL + U tuşlarına basıyoruz. Ekrana bir pencere açılacaktır ve ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyoruz.


Sonra Layer >> Layer Mask >> Hide All seçeneğini tıklıyoruz. Sağ layer penceremizde seçili resmimizin yanında içi siyah bir şekil belirecektir. Şekilde ki gibi…

Daha sonra Brush (Kısayolu “B”) seçeneğini seçiyoruz. Dikkat etmemiz gereken sol araçlar menüsündeki kullandığımız renklerden üstteki rengin beyaz alttakinin siyah olmasıdır. Seçtiğimiz brush ile saçımızı boyuyoruz.

Daha sonra sağ panelden Layer’ımızın modunu Soft Light veya Darken ‘a geçirerek istediğimiz sonucu elde etmiş oluyoruz.

İşte sonucumuz.

“Photoshop Dersi: Saç Boyama” hakkında 11 yorum

 1. hımmm

  saçlarımı boyatmadan önce photoshopta deniyorum ama tam rengini tutturamıyorum sanırım beceriksizim =)

  1. Hahaha 🙂 yok canım ne alakası var sen farklı yöntem deniyorsundur 🙂 Birde koyu saçları boyamak biraz daha zor oluyor…

    1. Seni kaç yıl oldu görmeyeli 🙂 En son yeşildi benim bildiğim, son konuşmalarımızda sarı olduğunu söylemiştin. Allah bilir şimdi ne renk. Hem her zaman orjinali iyidir 😉

     1. Evet yeşildi ama sen görmedin. =) Ekim ayına kadar eski renginde yani dersanedeki tonlarında.. sanırım biraz orjinali yakaladım şimdilik.. =)

 2. tşk.ler peki maviye boyamak istiyrsak en baştaki değrleri nasıl seçicz ayrıca brush tool ile çok zor boyanıyr frçayı bytme gibi bi olaslığmz var mı???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir