Online Video Çevirme Siteleri

İnternet artı sınırları zorlayan geniş ağı içinde milyonlarca videoyu barındırıyor. Bu videolar ise her zaman aynı formatta paylaşılmıyor. Bazen mp4 bazen flv bazense hiç alışkın olmadığımız format uzantılarıyla paylaşıma açılıyor. En çok ihtiyaç duyulan konulardan biri de bu video formatlarını ya mp3 gibi görüntüsüz müzik formatına dönüştürmek ya da başka bir video uzantısına çevirmektir. Bunun içinse iki yol vardır: İlgili programları indirmek ya da internet üzerindeki online dönüştürücü platformları kullanmak. Birinci yol hem uğraştırır hem de her uzantı için destek vermeyebilir. Bu nedenle bu makalede internet üzerinden dönüştürücüler hakkında bilgi verilecektir. Bazı örnek sitelere yer verilerek adım adım nasıl halledeceğiniz anlatılacaktır.

online-video-converter

İlk tanıtılacak site offliberty olacak. Diyelim ki youtube’dan çok güzel bir videoyu beğendiniz. Bunu da mp3’e çevirmek istiyorsunuz. Bunun için ilk yapmanız gereken aşağıdaki linki açmak olacak.
http://offliberty.com/

Burada uzun boş kutuya YouTube linkini yazın. Sonra OFF yazan yere tıklayın. Wait yazısı çıkacaktır. Biraz bekledikten sonra Right click… diye bir yazı çıkacak. Farenizi sağ tıklayarak istediğiniz yere kaydedebileceğiniz gibi direkt tıklayarak geçerli indirme klasörünüze indirebileceksiniz. Bu indirme mp3’e dönüştürülmüş şekildedir. Ancak video halinde indirilecekse ‘I want video’ kısmına tıklayabilirsiniz. Aynı işlem http://www.youtube-mp3.org/tr  sitesinden de gerçekleştirilebilir. Kutuya linki yapıştırın ve dönüştür tıklayın. Hepsi bu kadar basittir.

Şayet mevcut linkteki formatı başa video formatlarına dönüştürmek istiyorsanız http://www.clipconverter.cc/tr/  sitesini çalıştırın. Media linki yazan yere tıklayın. Bu siteden mp3 dönüştürmenin yanısıra mp4 3gp avi mov video formatlarına da çevirebilirsiniz. Sitede dönüştürülecek format yazan yerde bu tercihi yapıyorsunuz.

http://convert-video-online.com/tr/  sitesi ise daha farklı bir seçenek sunuyor. Bilgisayarınızdan dosya upload ederek internetten dönüştürüyorsunuz. Bunun için ‘Dosya Aç’ yazan yeri tıklayıp dosyayı seçmeniz yeterlidir. Video ya da ses formatını seçerek 3. yani son adımda ‘Dönüştür’ yazan yere tıklıyorsunuz. Böylece internetten programsız şekilde videolar dönüşmüş oluyor.

Ayrıca http://tr.savefrom.net/ te bu konuda oldukça başarılı. Türkçe olması da kullanış açısından bir ekstra olarak göze çarpmakta. Siz indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırın. O sizi yönlendirsin..

Kolaylıklar gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir