Neden Bıraktım

Bir çok konuya artık açıklık getirme zamanı gelmiştir. Doğuş Resmi Web Sitesi ile ilişkimi kestiğim günden beri herkes sebep sordu durdu. Ne oldu neden bıraktın vs vs gibisinden. Artık soranlara cevap vermemek yerine tek bir yazı üzerinden bilgi aktarmakta fayda olacağını düşündüm. Öncelikle şunu söyleyeyim “Gönül sırça bir köşktür, bir kırıldı mı bir daha tamiri olmaz“. Evet benim kalbim kırıldı ve tamir olmayacağı da kesin.

Belki biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz Doğuş Bilişimdeki eski çalışma arkadaşım Okan ile bu işe başlarken zorluklarını göz önüne aldığımızı düşünüyordum. Ancak bunun Buldan daki konserden önce Doğuşla olan görüşmemizde yıkıldığını gördüm. Kalbimi orda kırılsada bu bana hafif gelmişti. Zira sağolsun! ortağımız dediğimiz Okan bize orda sadece Doğuş hayranı gibi muamele yaptı ve işi tek başına üstlendi. Güya biz ortaktık 😉 Neyse bunu atlatıp anlaşmayı sağladı Okan ve biz çalışmalara başladık. Belki bir çok hayranı bilir çalışmalardaki ön hazırlık resimlerini sürekli olarak facebook üzerinden duyurmaya çalışmıştık.

Siteyi açtık tabi menajerle ile sürekli Okan arkadaşımız iletişimde olduğu için bizim ne olduğumuzdan kimsenin haberi yoktu. Okan siteye sadece içerik ekliyordu. Bütün şablon İbocan’ın üzerinden geçiyordu. Okanda bu durum karşısında biraz mahcup olmuş olacakki şu andaki şablonu kendisinin yapacağını ve benim hiç bir şeye karışmayacağımı belirtmişti. Bende sevindim o an için ohh be diyebilecektim. Ancak Okan’ın şu andaki şablonda yaptığı tek şey üst kısımdaki logo ile alt kısımdaki Doğuş Bilişim yazısının rengini sarı tonlarından kırmızıya çekmek oldu 🙂 Ne güzel dimi yazı rengi değişmek ile web tasarımcı oldu 🙂

Bu durumada birşey demeyip Okan ile arama mesafe koydum belki yaptığı hatayı anlar diye. Ancak Okan beni tanıdığı halde küfürü sevmediğimi bilir, bana gereksiz gereksiz küfre kaçan sözler sarfedince iş kopuş noktasına geldi. Birde üstüne üstlük sağdan soldan duyduğum işte Okan bize siteyi gösterdi nasıl olmuş diye sordu, sitenin renklerini menajer hanım beğenmiş işte Okan’da öyle yapmış falan filan. Bu laflar yeterince beni çığrımdan çıkardı.

  1. Sadece grafiksel olarak siteye bir logo yapmış olan Okan’ın bu işte ön plana çıkması ve benim sadece fanlar tarafından bilinmem sorun yarattı. Çünkü İstanbul’a gidilip sözleşme imzalanacak ve biz bu işten gelir elde edicez derken Doğuş ve menajerinin muhatabı ben değildim hiç bir zaman.
  2. Okan’ın hiç bir zaman suçlu olmaması !!! Her ne olursa karşıdaki suçluydu 😉
  3. Okan’ın herşey çok çok iyi bilmesi !!! Hazır css template ile herkes birşeyler yapıyor Okancım.
  4. Gereksiz kıskançlıkların ki bu konuda benim kankam bile olmayan Tuğba’ya karşı çıkışmaların ne alakaysa artık Tuğba’ya sen git kankanla mayın tarlası oyna falan demelerin. Gereksiz kalp kırmaların 😉 Unutma Tuğba benim için de değerli.
  5. Ve Okan’ın hayatını çok sanal yaşaması.

gibi sebepler ile koptum ben bu işten.

Ki Okan burası sadece senin için..

Resellerda iken sitelerin sorunlu diye seni Labina’ya VPS’ye geçmek için ben zorladım ve uzun süre ödemelerinde ufakda olsa katkım oldu bir gelirim olmadığı halde. Labina’daki yüksek fiyat yerine daha ucuzu ve aynı kalitedeki DGN’ye geçelim dediğimde Plesk paneli dandik bulmak gibi bilmişliklerinin, ben evde Doğuş’un resimleri üzerinde çalışırken bana kaçıl ben yaparım deyip yarım saatte hiç birşey yapamayaşın ki iş sadece resmi kesmekti. Bu ve buna benzer belki incir çekirdeğini doldurmayacak küçük sebepler ile bıraktım ben bu işi. Hatta sana kızdığıma bu işleri tamamen bıraktım. Sadece rica minnet bir iki aile dostuna yardım edeceğim iki iş için.

Umarım artık biraz daha birşeyler öğrenirsin. Hazır şeylerden kaçıp sıfırdan oturup notepad ile birşeyler yaparsın.

“Neden Bıraktım” hakkında 1 yorum

  1. Başkalarının sırtından geçinmek bu olsa gerek. 🙂

    Takma İbrahim, senin yaptıklarını bu yazıyla bilen bilir. Ayrıca bu yazı dışında da Doğuş fanlarıda biliyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir