Ne Yaptım? Ne Yapacağım?

7 Temmuz 2012 itibari ile KPSS denilen illetten kurtulduk. Sınava gelince, Genel Yetenek ve Genel Kültür de beklediğim netlere ulaştım lakin Eğitim Bilimleri sınavında sanırım 5-6 netim eksik gibi, çünkü bir 10 kadar sorunun cevabını hatırlamıyorum bile.. İnşallah o hatırlamadıklarım doğru çıkarda hedefime ulaşırım ve 16 Ağustos günü kendimi tercih yaparken bulurum.. Ve inşallah da 1 Eylül günü göreve başlayacak bir öğretmen olurum.

Şu anda memleketteyim, günler boş boş geçiyor. Önceden yazları geldiğimde Ramazan ayı bu kadar çabuk gelmiyordu ve ben de orkestra işleriyle ilgilenerek vakit geçiriyordum. Ramazan erken geldi ben ise ancak bir hafta sonu işlerle ilgilenebildim. Onun dışında yapacak bir şeyim de olmadı tabi.

Orkestra işini de bırakma kararı aldık ailem ile. Artık ağabeyim kendisi devam etsin işlere diye düşündük. Çünkü işin siniri stresi çok fazla oluyor, babam bu stres ile sürekli rahatsız oluyor, sıkılıyor bunalıyordu. Bu yüzden orkestra malzemelerini satıyoruz. Sadece kamera işi ile ilgileneceğiz en az stresli iş o. Maddi getirisi tamam öyle çok fazla bir şey değil ama hiç olmazsa kafamız rahat olur. Şimdi babama emekliliğinde daha rahat bir iş bulalım diye araştırıyoruz. Yoksa evde annem ile sürekli bir atışma içerisindeler yaşlılığın verdiği baskı ile.

Lisedeki bir çok arkadaşım yavaş yavaş geri geliyor, evlenenler de var geçen sene okulu bitirip hemen atananlar da.. Ramazan ayı boyunca boşluğum var onlar ile hasret giderebilirim. Eskisi gibi halı saha maçlarına başlayabiliriz.. Bu arada daha önce başlamış olduğum WordPress temasını da tamamlamayı hatta daha güzel olmasını planlıyorum. O biraz fazla süslü bir tema gibi geldi bana.. Onu değiştirmek te de fayda var. Haydi bakalım rastgele..

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir