Nasıl Fenomen Olacaksın?

Sosyal ağlarda takılanlar bilir ki bu fenomenlik durumu için özellikle Twitter önde geliyor, bir fenomen olma telaşı insanlarda almış başını gidiyor. Şimdi gelelim sizi nasıl fenomen yapacağımıza ve bir kaç fenomen hesap paylaşalım burada.

  1. Öncelikle özgün olmak temel hedefiniz olmalı. Yani gerçekten örnek olarak veriyorum, espri çıtanıza güveniyorsanız ince esprilerle zamanla yıldızlaşabilirsiniz.
  2. Tek bir konuya odaklanırsanız, fenomen olma durumunuz sınırlı kalacaktır. Örneğin futbol konusunda yazıyorsanız sadece futbol severler tarafından fenomen olarak kabul edilirsiniz, diğer alanlarda da yazılar yazın.
  3. Tartışmaktan kaçınmayın, insanlarla diyaloglara girin. Tabi her şeyi saygı çerçevesinde yapın.
  4. Televizyon dizileri hakkında yada izlediğiniz filmler hakkında yorumlar yapın. Günümüzde bir çok dizi zaten hashtag paylaşarak size yorum imkanı veriyor.
  5. Toplumsal ve siyasal konularda fikir belirtin. Apolitik bir çizgide durmayın. İnsanlar sizde de bir beyin olduğunu ve bunun düşündüğünü bilsinler.
  6. Düzenli paylaşımlarda bulunun. Ayda yılda bir gelip yazıp gitmeyin. Takipçilerinize kendinizi çok fazla özletmeyin. Nitekim burası sanal alem aşırı özlem pek bir işe yaramaz insanlar nankördür 🙂

fenomen-twitter

Bu 6 maddeye dikkat ederseniz zamanla olur her şey ve sağlam olur. Ama yok ben böyle uğraşamam derseniz, takipçim çok olsun derseniz. Yapmanız gerekenler basit.

  1. Takip edeni takip etme mantığıyla hareket edin ve bununla ilgili hashtagleri kullanın.
  2. Takipçi satın alabilirsiniz, yada bir çok web sayfası mevcut bu konu ile ilgili size günlük belirli bir kredi veriyor ve hem siz takip ediyorsunuz hemde sizi takip ediyorlar uygulama yoluyla. Tabi bu uygulamalar sizin adınıza twit atabiliyorda 🙂

Bunları yapın fenomen olun, çok ta zor değil hani 🙂

Fenomen hesaplardan benim takip ettiklerimden 3 tanesi aşağıda;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir