İnternet

Mailtrack İle Gmail E-Posta Takibi

Google’ın kullanıcılara ücretsiz olarak verdiği hizmetlerinden birisi de MailTrack adındaki eklentidir. Bu eklenti yine Google’nin hizmete sunmuş olduğu Google Chrome ile çalışmaktadır.

Peki, ne işlevi var bu eklentinin? E-postalarınızı takip edebilmeniz için tasarlanmış bir eklentidir. Bu küçük uygulama sayesinde Gmail üzerinden göndermiş olduğunuz e-postaların alıcısına ulaşıp ulaşmadığını takip edebilmektesiniz. Gönderdiğiniz Gmail alıcı tarafından okundu mu? Yoksa okunmadı mı? Artık bu endişeniz kalmayacak.

mailtrack-mail-kontrol

Bu uygulamayı hiç zorlanmadan kullanabileceksiniz. Önce Google mağazasına girip ücretsiz bir şekilde Chrome’nize yüklemelisiniz. Mağazaya girdiğimizde üst kısımdan MailTrack ücretsiz yazan yere tıklıyoruz. Yüklemede sizden onay soracaktır. Sonra bu eklenti eklensin mi? Diye soran bir pencerecik çıkıyor. Bunu ekle diyerek onaylamalıyız. Bunu yaptığımızda eklenti Chroma yüklenecektir. Bu noktadan sonra yapmamız gereken Gmail hesabımıza girmemiz gerekir. Bunu bu eklentinin simgesinin altındaki oturum açma bölümünden yapmamız gerekir. Bu simge bir zarf şeklinin içerisine ters şekilde yerleştirilmiş yeşil renkteki beşgenin içinde beyaz bir onay işaretidir. Bunun altındaki bölümden Gmail oturumumuzu açıyoruz. Sonra gelen eklenti onayını da veriyoruz. Artık işlemimiz tamamdır. Otomatik olarak çalışan bu program eklentisi postalarınızı takip etmenizi sağlayacak.

Bu programcığın penceresinden maillerinizin durumunu takip edebilirsiniz. Buradaki maillerinizin başında bulunan tek tırnak işareti alıcıya ulaştığını göstermektedir. Çift tırnak varsa hem ulaşmış hem okunmuş demektir.

5 Yorum

 • Reply
  mobil video
  22 Ağustos 2014 at 12:48

  Böyle bir özelliği olması, çoğu email marketing şirketinin işine gelmez esasen 🙂

 • Reply
  Gitar
  25 Ağustos 2014 at 13:43

  Makale için teşekkürler ibocan 🙂

 • Reply
  Fatih
  24 Ağustos 2015 at 03:33

  Peki bunu nasıl yapıyor. 🙂

 • Reply
  Özcan
  26 Ekim 2016 at 14:56

  Bu programın bilgisayar ve maillerimin güvenliği için bir sorun teşkil eder mi acaba…. yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilir miyiz. teşk.

Yorum Yap