Mailtrack İle Gmail E-Posta Takibi

Google’ın kullanıcılara ücretsiz olarak verdiği hizmetlerinden birisi de MailTrack adındaki eklentidir. Bu eklenti yine Google’nin hizmete sunmuş olduğu Google Chrome ile çalışmaktadır.

Peki, ne işlevi var bu eklentinin? E-postalarınızı takip edebilmeniz için tasarlanmış bir eklentidir. Bu küçük uygulama sayesinde Gmail üzerinden göndermiş olduğunuz e-postaların alıcısına ulaşıp ulaşmadığını takip edebilmektesiniz. Gönderdiğiniz Gmail alıcı tarafından okundu mu? Yoksa okunmadı mı? Artık bu endişeniz kalmayacak.

mailtrack-mail-kontrol

Bu uygulamayı hiç zorlanmadan kullanabileceksiniz. Önce Google mağazasına girip ücretsiz bir şekilde Chrome’nize yüklemelisiniz. Mağazaya girdiğimizde üst kısımdan MailTrack ücretsiz yazan yere tıklıyoruz. Yüklemede sizden onay soracaktır. Sonra bu eklenti eklensin mi? Diye soran bir pencerecik çıkıyor. Bunu ekle diyerek onaylamalıyız. Bunu yaptığımızda eklenti Chroma yüklenecektir. Bu noktadan sonra yapmamız gereken Gmail hesabımıza girmemiz gerekir. Bunu bu eklentinin simgesinin altındaki oturum açma bölümünden yapmamız gerekir. Bu simge bir zarf şeklinin içerisine ters şekilde yerleştirilmiş yeşil renkteki beşgenin içinde beyaz bir onay işaretidir. Bunun altındaki bölümden Gmail oturumumuzu açıyoruz. Sonra gelen eklenti onayını da veriyoruz. Artık işlemimiz tamamdır. Otomatik olarak çalışan bu program eklentisi postalarınızı takip etmenizi sağlayacak.

Bu programcığın penceresinden maillerinizin durumunu takip edebilirsiniz. Buradaki maillerinizin başında bulunan tek tırnak işareti alıcıya ulaştığını göstermektedir. Çift tırnak varsa hem ulaşmış hem okunmuş demektir.

“Mailtrack İle Gmail E-Posta Takibi” hakkında 5 yorum

  1. Bu programın bilgisayar ve maillerimin güvenliği için bir sorun teşkil eder mi acaba…. yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilir miyiz. teşk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir