Line Gizli Mesajlaşma Nasıl Kullanılır?

LİNE GİZLİ MESAJLAŞMA YÖNTEMİ

Line kullanıcılar için oldukça güvenli bir platformdur. Line platformunun tercih edilmesinin iki önemli nedeni var: Ücretsiz olması ve güvenlik düzeyinin yüksek tutulması. Ücretsiz şekilde sesli ve görüntülü arayabilme sayesinde yakın çevreniz ve iş arkadaşlarınızla kolaylıkla iletişim kurabiliyorsunuz.

Line ise şifreleme sistemiyle diğer benzer ürünler arasında avantajlı konuma yükseliyor. Bilgiler Wi-Fi 4G gibi ağlarda şifrelenerek işleme sokuluyor. SOC2 SOC3 ve SysTrust gibi küresel ölçekte makbul görülen sertifikalara da sahiptir. Line ile numaranızı gizli tutabilir tanımadığınız spam rahatsızlıkları engelleyebilir telefon uzakta olsa da mesajlarınızın görülmesini şifrelemeyle güvenli hale getirebiliyorsunuz. Bunun dışında sohbet geçmişini kolaylıkla temizleyebiliyorsunuz.

Line yeni sürümünde kullanıcılarını yeni bir özellikle daha tanıştırdı. O da mesajların bir süre sonra kaybolacağını bildirmesi. Yani artık sizin belirleyebileceğiniz süre kadar mesajlarınız karşı taraftan görünebilecek daha sonra da silinecek. Buna gizli mesajlaşma özelliği deniyor. Gizli mesajlaşma özelliği ise şöyle kullanılıyor. Bir sohbet penceresi açıkken Hidden Caht denilen Gizli Mesajlaşma seçeneğini görüyorsunuz.

Bu sol üst köşede kilit ikonuyla gösteriliyor. Bu gizli mesaj seçeneğinden gerekli ayarlamayı yapıyorsunuz. Ancak bu özelliğin işleyebilmesi için karşı tarafın da son güncel sürüme sahip olması gerekir. Şayet yoksa bir uyarı alırsınız. Mesajınızın imha olacağı süreyi belirlemek için ise zamanlayıcıyı açarak tercihte bulunuyorsunuz. Yapılmazsa varsayılan değerin 1 dakika olduğunu unutmayınız. Line gizli mesajlaşma özelliğini içeren son sürümü internetten indirebilirsiniz.

“Line Gizli Mesajlaşma Nasıl Kullanılır?” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir