Kumarda Kaybeden İbocan

Günlüğüm günlerdir yazmıyorum kendimden birşeyler. Ama yaptığım birşey yok biliyormusun aslında. Sabah ezanlarına kadar oturmaktan. Öğlene kadar yatmaktan. Akşama kadar boş boş dolanmaktan. Akşamda batak veya 101 oynamaktan başka. Düğün, kına, nişan işlerinde kamera çekmekten başkada tabi. Dün gece yine aynı işlerden sonra bizim çocuklar ile 101 oynamaya çıktık sonuç hüsran. Elimde kalan tek şey şu okey taşları oldu.

Tabi sonrasında biz birde tutturduk aga hadi bir de batak atalım. Süleyman herkes kendi bacağından asılsın ihale oynayalım demişti ama biz kaşındık yok ya eşli oynayalım zevki çıkar diye direttik. Ne diretirsin dimi ibocan 🙂 Oyun yine bende, dolayısıyla eşim Ferdi’de de kalmış oldu. Oyuna başlamadan önce Fatih, Ferdi’te Karo 10’u alnına yapıştırcam demişti. Nitekimde öyle oldu. Adisyonda bize kitlendi. Ferdinin lafına ise diyecek yoktu tabi.

Ulan a.q aşkta kazancam diye kumarda kaybedilir mi?

Bu lafa bittim zaten. Birde onu oyunları yazdığımız kağıdın altına yazıp adisyonuda önüme koyunca. Alnına yapışmış Karo 10 ile süper bir ilişki içine girdiler. Buyrun oda burda… Ama yok böyle bir tablo. Bi insan eksiden çıkamazmı hiç 😀

“Kumarda Kaybeden İbocan” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir