Kitap Okumayı Sevenler İçin Android Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar raflardan kitap seçmek yerine telefonlarına ya da e-kitaplarına yükleme yaparak kitap okumayı tercih etmeye başladı. Bu durumun tabi ki birçok nedeni var. Bunlardan ilki çok daha ucuza ve daha kolay temin edilebilmesi bir diğeri ise yanınıza en fazla birkaç kitap alabilirken; e-kitap sayesinde yüzlerce kitabı yanınızda taşıyabilmeniz.

Biz de bu sebepten kitapseverlerin beğeneceği programların en iyilerini sizler için sıralayacağız.

1- Kobo

E-marketten bulabileceğiniz bu uygulama kesinlikle en iyi e-kitap uygulamalarından biri. Bu uygulama ile milyonlarca kitap arasından istediğinizi seçip indirebilirsiniz. Not alma istediğiniz yazının altını çizebilme gece ve gündüz okuma modları bu yazılımın öne çıkan yanlarından.

2-Google Play Books

Google android market üzerinden Google Play Books’a ulaşabilirsiniz. Hem kitap indirebilir hem de sayısız kitap arasından istediğiniz kitabı seçip okuyabilirsiniz. Yer imi ekleme istediğiniz yerin altını çizme gece ve gündüz modları Kobo’da olduğu gibi bu uygulamada da mevcut. Ayrıca yazı karakterlerini boylarını ve kalınlığını istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

3-Cool Reader

Cool Reader’in en önemli özelliği yazıyı sese çevirme fonksiyonunun tamamen ücretsiz olması. Sade arayüze sahip bir uygulama olarak tasarlandığı için zorlanmadan kategoriler arasında gezebilir; istediğiniz yazara ve kitaba kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

4-EbookDroid

Son olarak tanıyacağımız bu uygulama: rtf prc epub html mobi doc pdb txt gibi birçok uzantıyı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmekte. Gelişmiş arama özelliği kategoriler arası kolay geçiş ve sözlük yardımı en büyük artıları diyebiliriz.

android-kitap-okuma-uygulamaları

“Kitap Okumayı Sevenler İçin Android Uygulamaları” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir