İş Hayatına Atıldım

Yaklaşık 3 ay önce KPSS sonuçları gelmiş ve ben gerekli açıklamayı yapmıştım. Tahminlerim, yapmış olduğum araştırmada başarılı oldum. Bir tek yanıldığım nokta bakanlığın yapmış olduğu atama sayısı oldu. Branşımızın açık sayısı normlara göre 1500 civarı iken bakanlık ancak 376 atama yaptı. Ben sıralamada da 2107 ye geldiğim için atama durumu söz konusu bile olmadı.

Bu sırada Alaşehir’de özel bir dershanede göreve başladım, ama ne başlama. Dershanede ne doğru düzgün öğrenci var, nede iki üç branş öğretmeni dışında öğretmen var.. Aynı zaman diliminde Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının personel alımlarına da müracaat ettim. Mülakata kadar girdim ama olmadı sağlık olsun dedim. Neden olmadığı konusunda da sanırım birileri açıklama yapmalıydı da neyse. Dershanede 1 ayı tamamladım, maaşımızı alamadık ve bu işi de diğer bütün branş arkadaşlarımızla birlikte bıraktık. Zaten topu topu 4 öğretmendik..:) Durum o kadar vahimdi yani. Ama iyi birer dost buldum kendime burada.

Ben bu ara “ne iş olsa yaparım abi” moduna girmiştim yani o derece kritik bir durum. Alanımla ilgili nerede ilan görsem yapışırken, yapabileceğim işleri de boş geçmiyordum. En sonunda aranan kan bulundu ama. İstanbul’daki arkadaşım Uğur, şirketinde güvendiği ve aynı zamanda sektörden anlayan birisini arıyordu. Sürekli de bana bu durum ile ilgili sorular yöneltiyordu. Ben işi bırakınca ve Sosyal Yardımlaşma işi de olmayınca Uğur’un teklifi üzerine İstanbul’a yerleştim. Şirketin reklam işleri ile ilgileniyorum.

Şirkette sakin bir ortam ile karşılaştım, herkes işine yoğunlaşmış durumda. Bu arada şirket ne iş yapıyor? Şirket mobil uygulamalar yazıyor. Şu anda da son uygulaması olarak da bir oyunu piyasaya sürmek üzere. Tahminlerimize göre de bayramdan sonra Apple Store da olacak. O zaman oyunun tanıtımı ile ilgili bir yazı yazıp yayınlarım. Şimdilik bu kadar.

Hadi görüşürüz..:)

“İş Hayatına Atıldım” hakkında 4 yorum

  1. Hakkında hayırlı olsun kardeşim. İş hayatında başarılar. Unutmadan iş hayatına girince okul hayatını özlersin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir