iPhone Math Nasıl Olacak?

Şimdi beni bilenler ne alaka iPhone yazısı sen bir Androidci değil misin diyebilirler. Her ne kadar Android işletim sistemli bir telefon kullanıyor olsam da Apple ürünlerinin kalitesini hiçbir cihazla tartışmam bile. SDN‘de az önce bir haber gördüm onun için bu yazıyı yazmaya karar verdim. iPhone 3,5 inçlik bir ekrandan 6. nesil olarak piyasaya sürdüğü iPhone 5 ile vazgeçmiş ve 4 inçlik bir ekrana geçmişti. Kimi kullanıcılar hala küçük ekrana bağlı olduklarını belirtseler de iPhone 5’i bir çok kez test etme imkanım oldu. Ekran hala telefonu tek elle kullanım için ideal. En azından bir Samsung Galaxy s3 ile karşılaştırdığımda mükemmel..:) Ancak gördüğüm haber beni biraz tedirgin etti. Eğer ki Apple gerçekten iPhone Math adını verdiği bir model ile ve 4,8 inçlik bir telefon ile karşımıza gelirse tepkiler de çığ gibi artacaktır.

Gelen haberler arasında bu yeni çıkabilmesi kuvvetle muhtemel telefonun farklı renklere de sahip olacağı söylenmekte. Bakalım bekleyip göreceğiz, ancak Apple bence böyle bir hamle gerçekleştirmez.. AppleDigger adlı Rus sitesi bunun için görsel bir çalışma bile yapmış.

iPhone Math

Yeni nesil bu telefon ile ilgili ShiftDelete.Net sitesinde yazılan yazıdan bir kısım.

Apple kullanıcılarının en büyük şikayeti, piyasadaki akıllı telefonlardastandart ekran büyüklüğü 4,3 inçe kadar yükselmişken, mevcutmodellerin 4 inçi aşmamasıydı. China Times haberine göre ise yeni iPhone bu sorunu çözecek. Haziran ayında piyasaya sürüleceği söylenen iPhone Math adlı yeni telefon, tam 4,8 inç ekrana sahip olacak.

Baş parmakla tüm ekranın yönetimini mümkün kılmak adına, telefonlarınıgenişletmeyen Apple’ın, 4,8 inç bir ekrana geçiş yapacağını söylemek zor. Üstelik, 4 inç boyuta bile ancak iPhone 5’te çıkan şirket, böylesi devasa bir sıçrama yapar mı emin olamıyoruz. Yine de iPhone Math hakkında yeni haberler, belki teknik detaylar ortaya çıkar diye gözlerimizi dört açmış, beklemekteyiz.

 

iphone math

“iPhone Math Nasıl Olacak?” hakkında 1 yorum

  1. yunus emre koç

    bende androidciyim one x+ kullanıyorum fakat dediğin gibi apple ekranı büyütürse ibre ios’a doğru kayar.!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir