iOS 8 İle Gelen Yenilikler

Apple iPhone, iPad kullanıcılarının merakla bekledikleri IOS 8 sonunda çıktı. Peki, IOS 8, beklediğinize değecek yenilikler getirdi mi hep beraber inceleyelim.

Yeni gelen özelliklerden biri, fotoğraflara girdiğimizde sağ üst bölümde arama butonunun olması. Fotoğraflarınız zamana göre dizilmiştir. Fotoğraflarınız için önemli özelliklerden biri de bundan sonra bütün fotoğraflarınızı i Cloud ‘ da depolamanız mümkün olacak. Fotoğraflarınızı incelerken, bundan sonra beğendiğiniz fotoğraflarınızı kalp simgesine tıklayarak favoriler listesine alabilirsiniz. Favoriler adında ayrı bir klasörün içine toplanacaktır seçtiğiniz fotoğraflar.

Mesajlar bölümüne göz attığımızda, Türkçe klavye kullanmamıza rağmen artık konuşarak mesaj yazabilmeniz mümkün olacaktır. iMessage’da artık sesinizi kaydedip gönderebilirsiniz. Bunun için yeni mikrofon düğmesine dokunun ve sesinizi kaydedin. Kaydınız bittiği zaman tek bir kaydırma hareketiyle sesinizi hızlıca gönderin. Ayrıca bundan sonra birden çok fotoğrafı aynı anda göndermeniz mümkün. Kamera simgesine basarak göndermek istediğiniz fotoğrafları seçerek göndermeniz yeterli.

Yeni gelen önemli özelliklerden biri de gelen kısa mesajı, facebook bildirimlerini, e – postalarınızı direk bildirim kutucuğu üzerinden cevaplayabilmeniz. Böylece üzerinde çalıştığınız uygulamadan çıkmak zorunda kalmayacaksınız. Yeni gelen ve çok işinize yarayacak özelliklerden biri de, ana ekran düğmesine çift tıkladığınızda üst kısımda en son konuştuğunuz kişilerin listesini göreceksiniz. Herhangi birinin üzerine bastığınızda o kişiye anında kısa mesaj gönderebilir, arayabilir veya face time görüşmesi yapabilirsiniz.

Yeni uygulamalardan biri de Sağlık uygulaması. Burada nabız, fitness, kalp atışı, yakılan kalori gibi bilgilerinizi takip edebilirsiniz. IOS 8 özelliklerinden biri de iPhone, iPad ve Mac ‘in birbirine bağlı olması. Yani iPhone ‘ unuza gelen bir çağrıyı iPad üzerinden cevaplamanız mümkün. E- postanızı yazmaya bir aygıtta başladığınızda, isterseniz daha sonra diğer aygıta sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceksiniz. Bundan sonra aile içi paylaşım yapmanız da mümkün olacaktır.

ios8-inceleme

23 Yorum

  • interneti, sosyal medyayı kullananlar için özellikle şirketlerde çalışanlar ve mail ile sürekli haşır neşir olanlar için güzel yenilikler gelmiş. iPhone kullanıcılarına hayırlı olsun

  • iyi güzel lakin iphone 4s leri tam olarak desteklemicekse neden güncelleme sundunuz ki? Yükseltmez olaydım. Yavaşlama olmayan telefonda yavaşlama yasıyorum sayfalar geç açılıyor bazende. Güncellemeyn varsa sakın güncellemesin 4s ve 4 de. Umarım kısa sürede yan paketlerle sorunlar düzeltilir 4slerdeki.

  • İOS artık iyice değişti gelecek güncelleme ile inşallah eksikleri giderir İOS8 çok kötüydü ama şimdi biraz düzelir tek temennim şahsi görüşüm.

  • Artık ios Kullanmak Şart Oldu Ama Son Güncellemesinde sorunlar vardı onlarıda düzeltmişlerdir inşallah.

  • Bir çok yenilik gelmiş beni heyecanlandırdı açıkcası. Makale için ayrıca teşekkürler

  • Tenoloji durmadan gelişiyor android ve ios sistemleri ise hayatımızı kolaylaştırmakta bizim daima yanımızda olacak gibi gözüküyor.

  • teknoloji gerçekten çok hızlı ilerliyor ama biz ülke olarak teknolojiyi geriden takip ediyoruz. ios sadece kendine öz bir dünya yazılımı olmuş android ise pazar yapan bir yazılım ama hayatlarımızı kollaylaştırdıkları kesin.

  • Telefonları Ekran boyutu ideal tasarımı olsun, yazılımı olsun, menü geçişleri çık hızlı. Tek olumsuz yanı şarjı diyebilirim zaten neredeyse tüm akıllı telefonlar 1 gün gidiyor. Parası olan herkese tavsiye ederim. Mercedes gibi bmw gibi değerini her zaman korur. İkinci elde en az değer kaybeden marka Apple.

  • Merhba arkadaşlar ios8 iphone 6 ile birlikte mi gelecek acaba orası önemli nokta bence

  • Bir düzeltme yapmak gerekirse, “Tap to Talk” özelliği Türkçe’yi oldukça güzel anlıyor. Mesaj yazarken klavye kullanmaya gerek yok. Klavyedeki mikrofon simgesine basın ve konuşun.

Yorum Yaz:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir