İnternet Aşk’ı Öldürüyor…

Anarşik çocuk Beyaz güzel bir yazı yazmış ve okuduktan sonra da ben iyice düşüncelere daldım. Sözde Özne’nin yazılan yazıya yaptığı yorumun sonundaki ve Rockun’un yorumları aklıma çivilenmişti sanki. Sözde Özne’nin tabiri yazıma başlık oldu..

İnternet Aşkı Öldürüyor…

Ne kadarda doğru söylüyor… Daha önce hep bu net yüzünden sorunlar çıkıyordu. Lanet olası facebook deyip hesabımı dondurduğum günlerin sayısı çok az değil. Düşünsenize ne manyaklık ya. İlkokul arkadaşınız bir resim koymuş ve siz onu beğenmişsiniz. Duvarınıza bakan kız arkadaşınız direk bunu görüyor ve laf geliyor. İşte bilmemkimin resmini beğen sen zaten. Benim şu resmimi beğenmedin falan filan. Ee sen şu kızla ne mesajlaştın. Neden “canım” dedin ona =) Allah için bir grup açsak Facebook’da, Sevgilisiyle facebook yüzünden ayrılanlar veya tartışanlar diye abartısız sayımız kısa sürede artar. Tabi bunun için sevgilinizin olmaması lazım. Yoksa sevgiliniz varsa o gruba katıldığınızı görürse o da bir sorun teşkil eder demektir. Belkide vardır öyle bir grup. (Hemen bakıyorum)..

3 tane grup çıktı ortaya. =)) Demek ki yalnız değiliz bu yollarda… Ve sayılabilecek bir çok sebep var facebook’da tartışmak için… Atıyorum beğendiğiniz bir şarkı var. Mesela ben, Gizli Özne’nin “Özür Dilerim”, Murat Altınata’nın “Bitti Gibi” şarkılarını çok severim. Ancak paylaşmak biraz zor geliyor bana. Sonra bir ton sorular gelecektir. Hani sevgilinizden gelmese de, başkaları hemen atlar ortaya.

-Hayırdır ne oldu.

Haha 🙂

ve Rockun’un yorumuna gelince… Alıp aynını koysam sakıncası olur mu bilmiyorum. Zira içimden geçenlerin bir çoğu orada dile gelmiş.

Biliyor musun hani öyle böyle bir ilişki değilse yani gerçekten (2-3) yıl bir birliktelik yaşanmışsa ayrıldıktan sonra o profiller o kadar can yakıcı hal alıyor ki. Kim sormuş acaba bu soruyu, baksana gülmüş demek ki mutlu, hemen unutmuş beni, bu kızı neden eklemiş, bu kız niye canım demiş, neden fotosunu beğenmiş, twitterına baksana sürekli bir eğlence, paylaştığı müziklere bak hep parti havası. Oha beni hiç özlemiyor bu ! vs.
Ya da en ufak bir sözü üstüne alınma, hasta gibi her gün profillerini kontrol etme, her mesajını çözmeye çalışma…
Bunlar öyle canını acıtır ki severek ayrılmış bir insanın. Unutması zorlaşır, üzülür.
Bu yüzden bazen keşke diyorum olmasa bu internet. Böyle haber alamasak her an. Yine onun gittiği yerlere gidip görmeye çalışsak, bir tweetinde değil de bakışında arasak aşkı..
Özlesek ! ne yapıyor sorusunun cevabını düşüncek mesela bütün gece. Msnde değilde yolda karşılaşsak, sesinin titrediğini duysak, kokusunu hissetsek. Daha çok yaşasak yani aşkı. Aşk olduğunu hissetsek. Her şey daha güzel olurdu. Bu kadar çok sevgili değiştirmezdi insanlar. Bu kadar basit olmazdı aşık olmak ya da bitirmek.
Aşkın sanalı falan olmaz aşk aşktır ama aşkı böyle yaşamak aşka yakışmıyor bence.
uzattım sanırım : )

Ayrıldığınız sevgilinizin facebook profilini görmek için arkadaşların facebook hesabını kullanmak vs vs gibi bir çok şey. Oysa Rockun’un belirttiği gibi, bazen olmasa bu internet ve Beyaz’ın dediği gibi olmasa cep telefonu falan.

Abi şimdi harbiden aşkı yaşamak çok teknolojik oldu. Eskiden harbiden böyle değildi. Mesela ben lisedeyken o zaman Nokia 3410i vardı bir arkadaşta. Cep telefonu olmasa diyoruz ama. Ben o telefonda nokta nokta resim yapma özelliği vardı kalp yapar içine sevdiğimin ismini yazardım. O işlemleri bile yapmayı özledim. Her gece sevgilinin kapısının önünden geçmek vardı veya okul çıkışı onu evine kadar olmasa da kaçamak yollardan onu evine yakın bir yerlere kadar götürmek.

Ah ulan teknoloji, bari elini Aşk’tan çek…

Dipnot: Umarım yanlış anlaşılmaz bu yazı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir