Hayatımızı Kolaylaştıracak iPhone/iPad Uygulamaları

Bir zamanlar Cem Yılmaz’ın rol aldığı bir reklam filmi vardı. “Arabanın hakkını ver” diyordu. Şimdi günümüzde herkesin elinde bir akıllı telefon var iken, bir çoğu bu telefonu gösteriş amaçlı kullansa da bu telefonların da hakkını vermek lazım. Ayrıca hayatımızı kolaylaştıracak uygulamaları da yok değil. Şimdi onlara bir 10 tanesine göz atsak çok iyi olur.

en-iyi-iphone-uygulamalari

  • Skype

Skype  iPhone uygulamasıyla 3G ve WiFi üzerinden kullanıcılarının görüntülü görüşme yapmasına imkan sağlıyor.

  • Dropbox

Dropbox size bolca alan sağlıyor. Artık telefonunuzdan, tabletinizden ve bilgisayarınızdan istediğiniz verileri sanal bir sunucuya yükleyebiliyorsunuz. Başlangıçta size 2GB’lık bir alan sağlıyor.

  • Evernote

Artık hiçbir şeyi unutmayacaksınız. Sevdiğiniz şeyler, aldığınız notlar. Her şey evernote ile kayıt altına alınacak. İster fotoğraf çekin, ister ses kaydedin. Ancak hiçbir şeyi unutmayın.

  • Moleskine

Bir çeşit not defteri sizinde işinize yarayabilir.

  • WordPress

Eğer benim gibi bir blog yazarıysanız veya wordpress tabanlı bir çok siteniz mevcutsa hepsini bu uygulama ile yönetebilirsiniz.

  • Keynote

Bu uygulama ile artık basit bir şekilde sunumlar hazırlayabilir, slaytlarınız arasına geçiş efektleri katarak sunumunuzu görsel olarak zenginleştirebilirsiniz.

  • Flipboard

Facebook, twitter gibi sosyal ağlardaki haber akışlarını kolaylıkla tek bir uygulama ile görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra da Washington Post, USA Today gibi sayısız dergi ve magazin bloglarından haberleri görüntüleyebilirsiniz. Bunları görüntülerken de tek düzelikten çıkarak bunları sanki bir dergi okurcasına sizlere sunması da ayrı bir güzellik.

  • TripAdvisor

Eğer gezmeyi seviyorsanız, gittiğiniz yerde konaklayacak bir yer arıyorsanız, bu uygulama size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Üstelik daha önce o yerleri gezen kişilerin, konaklayan müşterilerin yorumları da size yol gösterecektir.

  • Google Maps

Sözü uzatmaya gerek yok, Google Haritalar uygulaması ile aradığınız yeri hemen bulabileceksiniz. Artık kaybolmak yok.

 

“Hayatımızı Kolaylaştıracak iPhone/iPad Uygulamaları” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir