Hayatımızı Kolaylaştıracak iPhone/iPad Uygulamaları #2

2 gün önce iphone ve ipad için yararlı olan 10 tane uygulama hakkında sizlere bilgi vermiştim. Şimdi bir 10 uygulama hakkında daha bilgi vererek arşivimizi genişletelim istiyorum. Ara ara uygulama tanıtımı yapmakta da fayda vardır. Gelelim uygulamalarımıza. Buradaki uygulamalar belki bir çoğumuzun daha iyi bildiği uygulamalar olacak. Zira herkesin telefonunda neredeyse var 🙂

 • Facebook

Fazla söze gerek yok sanırım 🙂 Facebook profil sayfası olmayan insan sayısı dünya üzerinde gittikçe azalırken, akıllı telefonlarda da facebook uygulaması neredeyse ilk indirilen uygulamaların başında.

 • Spotify

Müzik mi dinlemek istiyorsanız. İstediğiniz müziği Spotify aracılığıyla dinleyebilirsiniz. Üstelik Türkiye’ye de kapılarını geçtiğimiz ay içerisinde açtı.

 • Whastapp

Akıllı telefonlar ile birlikte kısa mesaj dönemi bizim gibiler için bitmeye yakın. En önemli sebeplerinden birisi de Whatsapp’ın olması. Her ne kadar şu anda bir çok rakibi çıksa da Whatsapp benim için vazgeçilmez.

 • Youtube

Dünyanın en büyük video izleme sitesinin uygulaması telefonunuzda mutlaka olmalı. Tek eksik yanı arka planda video oynatmaması.

 • İBB Cep Trafik

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve bir yerden bir yere gidecekseniz öncelikle yol durumuna bakarsınız. Ona göre de toplu taşıma veya varsa şahsi aracınızı kullanırsınız. Trafik durumunu size aktaran bu uygulamayı mutlaka edinmelisiniz.

 • Hareket Saati

İstanbul’da yaşayanlar için yararlı bir uygulama yine. Otobüs, deniz otobüsü, feribot, tramvay hareket saatlerini gösteren bir uygulama. İşinize bir gün mutlaka yarayacaktır.

 • Viber

Whatsapp mesajlaşmaya imkan sağlarken viber ise mesajlaşmanın yanında konuşmaya da izin veriyor. İnternetinizi açın ve yurt içi yurt dışı farketmez sevdiklerinizi arayın doya doya konuşun.

 • Google Drive

Bir önceki yazımızda depolama aracı olarak dropbox’dan söz etmiştim ancak, Google Drive ile dosya depolamanın yanı sıra online olarak Word, Excell dosyalarınızı da düzenleyebiliyorsunuz.

 • Find My iPhone

iPhone’unuzu veya herhangi bir Apple marka cihazınızın konumunu gösteren bir uygulamadır. Şu anda iOS 7 ile çalışmama sorunu olsa da sorunun giderilmesi yakındır.

 • Pixlr

Gelişmiş bir fotoğraf düzenleme aracı olarak bence kullanılması gereklidir.

 • FotoRus

Fotoğraf kolaj çalışmaları için Pixlr a rakip. Kolay kullanılabilirliğe sahip bir uygulamadır. Video kliplerden hareketli gif yapma imkanı sunar.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Bir önceki yazıya göz atmak ister misiniz?

“Hayatımızı Kolaylaştıracak iPhone/iPad Uygulamaları #2” hakkında 1 yorum

 1. Güzel bir makale olmuş. Özellikle yeni iPhone kullanıcıları için yardımcı niteliğinde bir yazı. iPhone kullandığınızın farkında olacağınız uygulamalara değinilmiş. Teşekkürler Sayın İbocan 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir