Haftalar Günlüğü

Günlükcan, Hazirandan beri sana fazla birşeyler yazmadığımın farkındayım 🙂 Ama napalım, iş güç ekmek parası derdine düştük de seni yalnız bıraktık. Ama deme sakın facebookda boş boş avarelik yapıyorsun diye 🙂 Zira alınırım. Çünkü facebook benim için amaç değil araç artık. Gülmeyi orda deniyorum hiç olmazsa.

Hayatın tüm boşluğunu bir kenara bırakıp sana şimdi bir ayın kısa özetini sunuyorum. Her işim yarım kaldı da ne yaparsın artık. Öncelikle Manisa’ya gitme işim Haziran ayı içerisinde iptal oldu. İstanbul’a gitme işini erteledim çünkü bu hafta sonu akrabamızın sünneti var takımları çekicez anlayacağın. Sonrası da Antalya’ya gidip artık evden taşınma işlemlerimiz olacak.

Gelelim bu bir ayda yaptıklarıma. Hergün sabah ezanından sonra yatmakta ve öğle vaktinde kalkmaktayım uyku düzenim bozuldu ama yapcak birşey yok. Hafta sonları biliyorsun  03 Müzik Evi ekibi olarak düğün dernek merasim ile vakit geçiriyoruz. Kamera çekimlerinde işi tam profesyonelliğe dökmek durumu söz konusu. Hafta içleri akşam saat 9 gibi çıkar Alaşehir Öğretmen Evine gider 101’imizi oynarız, geleneğimizi bozmayız yani. İki hafta önce Afyonkarahisar’a memlekete gittik tabi düğün vardı çok yakın bir aile dostunun. Halamları da ziyaret etmiş olduk.

Tabi peder bey ile sürtüşmelerimiz hala devam ediyor ve bu baş ağrısı çok can yakıyor. Neyse bunu da atlatıcaz inşallah diyorum ama hak vermek lazım onada banada. Bütün işler benim sırtıma yüklendi, evin ekonomik yüküde onda. Birbirimize patlıyoruz ancak. Birde şu anda sakalım ile kıyafetime takmış durumda biraz. Neymiş keçi sakalımı kesecekmişim ve bu kaprilerle gezme durumundan çıkcakmışım falan 🙂 Bende baba “Burası Alaşehir” demek istiyorum ama şakayla karışık anlatıyorum ona artık durumu. Geçen de bir imam durdurdu Türk ün örfünden adetinden bahsetti bana. Sakalın İslam duruşu ile Türk duruşu arasındaki yerini biraz karıştırdı. Ben cevabını da verince çekti gitti. Aslında saygısızlık yapmak istemezdim ama dini öne süreceksin, İslam hoşgörüdür diceksin. Müslüman yardım severdir diyeceksin. Sonra bana gelip senin tipinde biri yolda bir kaza geçirse yardım ederken düşünürüm diyeceksin. Dinden edicekler adamı artık iyice. Ya hadi bu apaçi mapaçi dalgalarından bir tip olsan tamam dicem. Allah aşkına neyim varmış çok merak eder oldum.

Hani bu haldeyim ben en aşırısı ile. Bir apaçilik mi var çözmüş değilim. Neyse sinirlenmeye başladım hiç gerek yok. Durum bundan ibaret yani.

Birde dükkanımızı değiştirdik artık Alaşehir’de sinemanın karşısına taşındık 🙂 Neyse şimdilik bu kadar yeter 🙂 Kendine iyi bak web günlüğüm. Yakında umuyorum yeniden yazarım. Şu haftayı bir atlatalım da 🙂

“Haftalar Günlüğü” hakkında 8 yorum

 1. Tam boy resmini koy da apaçi misin değil misin görelim 😀 şaka bir yana havalar sıcak, kapri ile gezmenin ne sakıncası var ki. Sakalını da kes dermişim 😀

 2. =)) imama bak yaa..

  Baban konusuna gelince… Ramazan amcanın seni ne kadar sevdiğini biliyosun olur öyle sürtüşmeler arada sıkma canını

 3. İmam biraz abartmış durumu. 🙂

  Bende sakallara şekil vermeyi seviyorum. Şimdi dinden mi çıkmışız ? Türk değil miyiz yani. 😀

  Valla kardeşim sana Allah kolaylık versin baya yoğunsun anlaşılan. 🙂

  1. Ya işte imam aklı!, bende artık kirli sakal bırakıcam bir süre o imamı gördüğüm yerde kendimi yere atıcam bakalım yardım edicek mi 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir