Güle Güle Messenger

Yaklaşık 12 yıllık geçmişi olan Messenger’in da ömrü doldu değerli okuyucular. Uzun zamandan beri ben bile bu hizmeti kullanmıyordum da Microsoft’ta artık Live Messenger hizmetini 2013 yılı itibariyle durduracak. Hizmetin etkilenmeyeceği tek ülke ise koca Çin..:)

Msn Messenger veya Live Messenger’ın yerini artık Skype alacak. Skype 6.0 sürümünde kullanıcılara hotmail hesaplarıyla oturum açma gibi bir imkan sunuyor. Messenger ilk olarak kendini geliştirip Live Messenger’a döndüğünde sıkıntılar baş göstermiş ve kullanıcıların tepkisini almıştı ama şahsen ben o zamanlar hayatımdan gayet memnundum. Live Messenger’ı benimsemiştim. Ne zaman bilgisayara format atsam, kurulacak programlar listemin sonunda Messenger bulunurdu.

Ama artık şirkette de işe başladıktan sonra Messenger ara yüzünü unuttum. Gerçi Windows 8 bir makine var önümde ve Mesajlaşma bölümü çok farklı ama olsun, bir Live Messenger değil yani..:)

Neyse gelelim Messenger’ın bu kadar piyasa dışında kalma sebeplerine..

  1. Dünya devi Facebook’un sohbet özelliği
  2. Mobil uygulama olarak WhatsApp ve Viber gibi uygulamaların kullanıcılar tarafından tercih edilmesi

Kullanıcı kitlesi o kadar küçümsenmeyecek kadar olsa da Skype’a geçiş süreci biraz sıkıntılı olacak gibidir. Nedense bende Skype’a hiç alışamadım ve sevmedim de.. Messenger ile büyüdük ya ondan olsa gerek. Neyse bakalım özleyeceğim seni messenger, özellikle sohbetteki bildirim sesini..:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir