Google Maps İle Uzaklık Ölçümü

Google’ın kullanıcılarına sunduğu uygulamalar her zaman dikkat çekmiş dikkat çekmek ile kalmamış kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayıcı bir yönde tasarlanmıştır. Bunlardan biri de Google maps dir.

Google maps ile iki noktanın uzaklığını ölçmek için öncelikle yapılması gereken; google uygulamalarından google maps’e bağlanmanızdır. Google maps de iki noktanın mesafesini ölçmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Öncelikle uzaklığın ölçüleceği iki mesafe belirlenmeli ve belirlediğimiz bu mesafeye sağ tıklanmalıdır ve çıkan butonlardan mesafe ölç seçeneği tıklanmalıdır. Daha sonra mesafenin ölçüleceği ikinci nokta olan hedef noktasının üzerine tıklanması ile ölçülecek olan iki mesafesinin uzaklığı hesaplanmış olacaktır. İki noktanın uzaklığının hesaplanabileceği gibi ikiden fazla mesafelerinde uzaklıkları aynı sistem ile hesaplanabilmektedir.

Bir diğer uzaklık ölçümü ise; Google maps ‘in sol üst köşesinde çıkan arama butonuna gelindiği zaman arama butonunda altına “yol tarifi” al diye bir yazı çıkacaktır. Bu yazıya tıkladığımız zaman iki tane isim yazacağımız yer çıkmaktadır. Başlangıç noktamıza ait olan yerin adı yazıldıktan sonra hedef noktamız olan yerin adını da yazdığımızda bize hem yol tarifini vermekte hem de iki nokta arasındaki uzaklığı göstermektedir. Google Maps ile kullanıcılarını mutlu eden Google, her zaman internet üzerindeki sade ve kullanışlı uygulamalarıyla ihtiyaçları gidermeye devam ediyor. Bu şekilde her zaman memnuniyet de sağlayabiliyor.

google-maps-iki-nokta-arasi-mesafe-olcumu

“Google Maps İle Uzaklık Ölçümü” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir