Google Drive Yenilenen Yüzüyle Hizmetinizde

GOOGLE DRIVE YENİLENEN TASARIMIYLA KULLANICILARIN HİZMETİNDE

 google-drive-yeni-gorunum

Google Drive veya Google Sürücü çevrimiçi depolama görevini yapıyor. Bu özellik sayesinde çevrimiçindeki dosyalar eşleştirilebiliyor. Bu özellik sayesinde ofis belgelerinizi araştırma raporlarınızı yazılarınızı ya da görsel dokümanlarınızı 15 GB’a kadar ücretsiz şekilde depolayabileceksiniz. Bunun belki de en önemli avantajı hard disk gibi cihaz bozulmalarına karşı önemli belgelerinizi güvence altına almanızdır. Zira bunun en ilkel yöntemi e-mailinize upload yapmaktır ki bunun kapasitesi hem sınırlı hem de çok zaman almaktadır. Google Drive ise hem 15 GB gibi büyük miktarda yer sunmakta hem de ücretsiz ve hızlı şekilde yapmaktadır.

Google Drive bu avantajını korumak için kendini de yeniliyor. Google Drive son sürümüyle yenilenerek kullanıcıların karşısına çıktı. Öncelikle hızda önemli bir artış sağlandı. Buluttaki çubuk bellekler artık olmayacak ve yeni sade ara yüzü sayesinde masaüstü ya da laptopunuzda veri depolamasını ve eşleştirmeyi yapabileceksiniz. Daha açılır açılmaz ‘Yeni Drive’ı deneyin’ yazısıyla karşılaşıyorsunuz. Bu yeni demo tanıtımında gezinti yapmanız faydalı olacaktır. Böylece yeni Drive’ı daha yakından tanıyacaksınız. Eskiye oranla görsel özellik artırılmış ve daha kategorik ve düzenli bir ara yüz şeklinde hazırlanmış. Sol taraftaki Drive menüsü ise klasik sürümündeki gibi duruyor.

En son oluşturulan klasörler üstte yer alarak alttakileri hareket ettirmeniz kolaylaştırılmış. Sağ taraftaki dosya detayları ise iyi düşünülmüş. Kısacası yeni tasarımın en büyük yeniliği dosyaların taşınması gruplamalardaki kolaylık dosyalar tıklandığında sol tarafta detaylı görüntüleme ve daha hızlı bir veri sistemidir. Yeni tasarım önceki listelemenin tekdüzeliğini ortadan kaldırarak daha sade ve ergonomik göz bakışı getirmiş. Bununla birlikte eski sürüme geçme imkânı da tanıyor. Ayrıca bu yeni tasarım özellikleri mobil cihazlar için de geçerlidir.

google-drive

“Google Drive Yenilenen Yüzüyle Hizmetinizde” hakkında 7 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir