Google Chrome Uygulama Güncellemesi

chrome-for-iphone

Google’un yükselen trend olan internet tarayıcısı Google Chrome, 4 Mart tarihi itibariyle, hem Google Play Store da, hemde App Store’da güncelleme yaptı. Android ve Chrome iOS sürümlerinde hata düzeltmeleri ve güvenlik geliştirmeleri yapılmış, Chrome’un yeni Android sürümü oldukça büyük bir hız artışı içeriyor ve iOS sürümünün arama, sosyal paylaşım ve web tarama geçmişi güncellemeleri yapılmış.

Android Chrome için v8 Javascript motoru optimizasyonu yapılmış. Bu demek oluyor ki kullanıcı artık sayfaları daha hızlı yükleyebilecek ve bekleme süresi minimalize edilmiş olacak.

Bunun yanı sıra Android Chrome için HTML5 özellikleri de geliştirilmiş. Artık HTML5 siteleri Chrome ile kolaylıkla görüntüleyebileceğiz.

iOs için zaten Chrome yaklaşık 8 ay öncesinde çıkmıştı. Bunun nedeni de Safari kullanmak zorunda olan iOS kullanıcılarını kendisine çekmekti. En büyük avantajı ise adres çubuğuna arama yapmak istediğimiz kelimeleri yazarak kolaylıkla arama yapabilmemiz.

Google Chrome iPhone Ekran Görüntüsü

google chrome for ios

Hepsi bir yana sosyal paylaşım açısından da Facebook, Twitter, Google + gibi sosyal ağlarda herhangi bir sayfayı kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Safari bazı şeylere izin vermiyor sonuçta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir