Google Chrome Ana Sayfa Değiştirme Sorunu Çözümü

GOOGLE CHROME ANASAYFA DEĞİŞTİRME SORUNUNU NASIL ÇÖZECEKSİNİZ?

Windows işletim sistemine bulaşan bazı reklam casusları trojenler ve gereksiz eklentilerden dolayı Google Chrome ana sayfası olumsuz etkilenmektedir. Reklam amaçlı toolbarlar sadece tarayıcıya fazladan yük bindirmekle kalmıyor aynı zamanda ana sayfayı da hedef alarak değiştiriyor. Amaç ise reklamları tarayıcıda görüntületerek bunun üzerinden para kazanmaktır.

Ancak bu rahatsız edici durumu çözmenin yolu vardır. Bu durumu öncelikle bir program yoluyla çözmeniz mümkündür. AdwCleaner programını internetten ücretsiz indirerek çalıştırın. Scan (Tara) kısmını tıklayarak taramayı başlatın. AdwCleaner büyük ihtimalle birçok casus yazılım programını reklam virüslerini bulacaktır. Bunları sırayla listeler ve siz de Clean yazan yeri tıklayarak temizleyeceksiniz. Bilgisayarı restart yapınca bu zararlı yazılımlar tamamen uzaklaşmış olacaktır. Ayrıca denetim masasındaki program ekle kaldır bölümünden muhtemel eklenti programlarını da kaldırmayı unutmayın.

Bütün bunlara rağmen ana sayfanız değişmiyorsa şunları deneyin. Google Chrome’da sağ üst kısımda yer alan ayarlar kısmına geliniz. Ayarlardan Görünüm ve Ana sayfa düğmesini göster yazan kısma gelin. Orada ‘Değiştir’ yazısını göreceksiniz. Buraya tıklayarak gerekli değişikliği yapabilirsiniz. Yapmanız gereken bir işlem daha kalıyor. O da sol taraftaki menüden Uzantılar kısmına gelmek. Uzantılar kısmında listelenenlere bir bakın. Tanımadığınız bir uzantıya rastladıysanız kaldırın. Yani ‘Etkinleştirin’ yazan yerdeki kutucuktaki işareti kaldırın. Son olarak Ayarlar kısmındaki arama motorlarında Google haricindekileri kaldırın.

Bütün bunlara rağmen yine de değişmediyse ana sayfadaki Google yazan kısayola geliniz. Sağ tuşla Özellikler’i tıklayın. Kısayol sekmesinde ana sayfanın ne olduğunu kontrol edin ve düzeltin. Bütün bu çözüm yolları dışında ana sayfa değiştirmeyle ilgili programları da indirip deneyebilirsiniz.

Google-Chrome-homepage

“Google Chrome Ana Sayfa Değiştirme Sorunu Çözümü” hakkında 6 yorum

  1. Geri bildirim: Google Chrome Ana Sayfa Değiştirme Sorunu Çözümü | İndirme Sitesi

  2. Google kroma alışırken zorlandım. Hatta nerden çıktı bu dedim. Ama zamanla alışıyor insan. Bir de sağolsun yardımcı oluyor arkadaşlar. Nazar değmesin şimdilik sıkıntı çekmiyorum

  3. Tüm bunlara rağmen temizlenemeyenler var. Eklentiyi kaldırıyorum, tarayıcı kapanıp açılıyor tekrar virüslü eklenti çalışıyor. Hayır diğerlerinde yok bir tek Chrome da böyle. Sinir oldum gerçekten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir