Gelecekteki iPhone’lar…

Bir basınca duyarlı ekran patenti daha!

Bu ekran teknolojisi, iPhone 6’ya belki yetişmeyecek ancak onu gelecekteki iPhone’larda görebiliriz!

iPhone 6 hakkındaki iddialar, genellikle ekranı ekseninde ortaya çıkıyor. Şimdi ise, Apple’ın bir süredir dedikodusu yapılan basınca duyarlı ekranı hakkında yeni bir patent daha ortaya çıktı. Ancak bu patentin iPhone 6’da yer bulması pek mümkün görünmüyor. Daha sonraki modellerde ise yer bulacağı kesin gibi…

Basınca duyarlı ekran, kızılötesi ışık ve kapasitif dokunmatiklerle parmağınızın ekrana ne kadar basınç uyguladığını ölçebilecek. Böyle bir işlev, iPhone ve iPad’e başta oyunlar olmak üzere birçok alanda yepyeni olanaklar sunabilir.

Patente göre teknoloji, yağlanmış parmakları doğru algılamakta da sorun çekmeyecek. Teknoloji, ekrandaki parmak izi ve suyu algılayabilecek. Bilinen, Apple’ın patent başvurusu dışında teknoloji için henüz çok fazla şey yapmadığı. Bu nedenle basınca duyarlı ekranlar, çok yakın bir zamanda ortaya çıkmayabilir.

Apple, basınca duyarlı ekran teknolojisi için daha önce de bir patent almıştı. Bu yüzden iPhone 6’da olmasa da, teknolojinin gelecekteki iPhone’larda kendine yer edinmesi olası.

“Gelecekteki iPhone’lar…” hakkında 12 yorum

  1. Apple suda basınca dayanıklı bir model geliştirmesi sonucunda, satışlarını baya bir arttırır gibi geliyor bana, Zaten yakında bir on seneye kadar uçan telefon görğnmez telefon da yaparlarsa hiç şaşmayalım, ne de olsa teknolojinin dibi yok 🙂

  2. iPhone telefon sektöründe ciddi bir sıçrama yapan firmalardan oldu.Amerika ekonomisine ciddi bir para bırakan firmanın telefonunu bende kullanmaktayım ve gerçekten gelecekte ne gibi bir teknoloji sürekliliği yaşayacagız bilinmez..

  3. Şahsen şu an iphone kullanıcısıyım bundan 1 sene önce Samsung s3 çıkdığında bi anlık hevesle almışdım ama ne yazik ki 2 ay falan kulanamadan hemen değiştirdim andoridin o zaman en kral telefonlarından biri s3 ve diğer amirel gemileri olsa da ben bu konuda düşüncem telefonu telefon yapan sistemi olduğu kasnısındayım. Her ne kadar iphone donanım bakımdan seviyesi düşük modellerini kullansada sistemi herşekilde stabil çalıştırabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir