Formasyon – Rezillik – Bekleyiş

Akdeniz Üniversitesi yetkilileri sanırsam biz öğrencilerin sabrını ölçüyor. Neden mi?

 • Tarih bölümü öğrencisi olarak öğretmenlik için gerekli olan formasyonun üniversite tarafından verilip verilmeyeceğini uzun süre merakla bekledik. Belki bunda Üniversite yetkililerin suçu yok denilebilir.
 • Formasyonun Üniversite tarafından verileceği Ağustos ayı ortasında açıklandı, okulun açılmasına 1 ay kala. Bir anda sevindik. Önümüzde bir ay var diye.
 • Ancak formasyon fiyatının belirsizliği konusunda ne yapacağımızı bilmeden yaklaşık 3 hafta bekledik.
 • Fiyat açıklaması Ramazan Bayramından hemen önce yapıldı. Okuyan öğrenciler için 1000 TL olarak.
 • Ne yapalım öğretmen olabilmek için bu fiyatı ödeyeceğiz dedik ama kötü olan yanı bu ücretin bir anda mı yoksa taksit ile mi yatacağı konusuydu. Üniversiteden hala bir açıklama yapılmış değil.
 • Formasyon başvuruları 8 Eylül’de açıklanacak denildi, bekledik 13 Eylül’e yani bugüne kaydırıldı.
 • Bir çok arkadaşım gibi bugün sabahtan açtık web sayfasını ve açıklamayı bekledik.
 • Beklenen açıklama öğle saatlerinde yapıldı ve işin şaşırtıcı yanı okuyan öğrencilerin durumları hakkında bir bilginin olmamasıydı.
 • Öğrenci İşleri Daire Başkanlığını aradık. Zira kesin kayıt hakkı kazananlar için 1000 liralık meblayı denkleştirmek gibi bir sorun vardı. Öğrenci işlerinin telefonu sürekli meşgul. Sanıyorum ki açık bırakmışlar.
 • Bir arkadaşımızın belirttiği gibiyse eğer 2-3 gün içinde açıklanacaksa tam bir sonuç almak için öğrenciler daha 2-3 gün daha mı bekleyeceğiz.
 • 4. Sınıfta okuyan öğrenciler için bu formasyon kaç senede tamamlanacak o konuda bile bir açıklama yok.

Neyse daha fazla sinirlerimi zıplatmadan yazıma burda son noktayı koyayım. İstediğimiz bir kaç küçük açıklama…

“Formasyon – Rezillik – Bekleyiş” hakkında 4 yorum

 1. okudunuz üniversite size böyle bir şans verirken hala 1 milyarın derdindesiniz.bizim böyle bir şansımız bile yok…başka üniverstelerden formasyon alma şansımız çok dşük.içinde bulundunuz duruma şükredin

  1. Bizler fiyata bir şey demedik 🙂 fiyatın eğitime başlamamıza kısa süre kala açıklanmasına ve bu ücretin tek seferde mi yoksa taksitle mi yatıralacağı konusunda bir açıklama yapılmamasına sinirlendik 🙂 Dahası bölüm hocalarımız bile bu konuda tam bir bilgiye sahip değiller ki bugünki dersimizde hocamızın biri bu konuyu bize sordu, biz daha fazla araştırmasını yapıyoruz diye… Umarım sizde istediğiniz formasyon eğitimini alabilirsiniz…

 2. haklısın kardeş ama alıştık artık böyle şeylere ögrenciye destek saglıcaklarına köstek oluyorlar

  1. YÖK'ün son aldığı karar ile bizim formasyonlar iptal edildi. Yalnızda 3. sınıftakiler ile mezunlar alabiliyor. 4. sınıflar alamazmış … Pff …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir