İnternet

Facebook’ta Yapmamanız Gereken Davranışlar

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ile birlikte hemen her evde kullanılmaya başlanılan internet; etkin ve verimli kullanılmadığı takdirde kullanıcısına yarar sağlamak yerine zarar verebilecek durumlar da doğurabilmektedir. Bu bağlamda; özellikle son yıllarda ülkemizdeki kullanım alanı gün geçtikçe yaygınlık kazanmış olan Facebook kullanımları da doğru uygulanmadığı takdirde kullanıcısının birtakım zararlara uğrayabileceği durumlar inşa edebilmektedir.

Bunlarla birlikte; dünya çapında sosyal paylaşım alanında en geniş kitleye ulaşmış olan Facebook adlı paylaşım sitesi kullanıcıların yasak ya da siyasi içerikli yayınlar yapmaları durumlarında istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca; pornografik içerikli yayınlarda bulunan kullanıcılar için de söz konusu paylaşım sitesi istenmeyen sonuçların yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Aynı zamanda; yer bildirim butonundan bulunulan hemen her mekânın paylaşılma olanağı da kullanıcıların aleyhine sonuçlanabilecek durumların yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu bağlamda; sosyalleşebilmek adına beklenmeyen sonuçlara da neden olabilmektedir.

Dünya çapında geniş bir kullanım ağına sahip olan Facebook kişisel bilgilerin tam olarak ve açık açık eksiksiz olarak bildirilmesine de olanak sağladığı için; bu kişisel bilgilerin alenen paylaşılması da banka hesap çalıntılarından uygunsuz suçlamalara kadar pek çok konuda kullanıcılarına kâbus olabilecek durumlar yaşatabilmektedir. Bu bağlamda; sosyal paylaşım sitesi kullanırken her şeyden önce özel kişisel bilgiler alenen paylaşılmamalı ve eğlence ortamının da sınırları zorlanmamalıdır.

1 Yorum

  • Reply
    komik videolar
    22 Ağustos 2014 at 01:46

    Bilgiler güzel fakat, Ne yaparsan yap bu davranışlar degişmez,Herkesin evinde facebook var oto b.ku facebooka yazıyorlar,Her diline geleni yazıyorlar,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: