Facebook Timeline’a Geçmek

Öncelikle Facebook Timeline nedir ondan bahsetmek gerekirse.. Facebook Timeline bir zaman tünelidir. Geçmişten günümüze kadar her şeyinizi ortaya dökmekte üstüne de yoktur 🙂 İncelemek isteyen arkadaşlar öncelikle bu linki takip etsinler..

https://www.facebook.com/about/timeline -> Bu linkte timeline’a kaydolmak istiyorum seçeneğini seçerseniz sıra bir gün size de gelecektir.. Ama yok ben bu zaman tünelini beğendim ve şimdi geçmek istiyorum derseniz aşağıdaki adımları uygulayın tek tek derim..

  1.  https://developers.facebook.com/apps tıklayın, uygulamaya izin verin. Kimi arkadaşlarımda zaten izin verilmiş durumda ise bir şey yapmalarına gerek yok demektir.
  2. Sağ üst köşedeki Yeni Uygulama Oluştur veya İngilizce olanlar için Create New App’i tıklayın.
  3. Ekrana ufak bir pencere çıkacak uygulama ekran adı ve ad alanı diye, Ekran Adı çok önemli değil, ne yazarsanız yazın fakat, Uygulama Ad Alanı için Türkçe Karakter, Büyük Harf ve Boşluk kullanmamalısınız.
  4. Güvenlik kontrolu çıkarsa kutudaki metni yazın ve devam edin.
  5. Şimdi önümüze çıkan sayfada hiçbir şey yapmadan sol menüden Açık Grafik>Başlarken’i tıklayın ve önünüze gelen istediğiniz bir şeyi yazın
  6. Değişiklikleri kaydedin ve ilerleyin
  7. Direk 3. adıma geçtik ve artık kaydet ve bitir diyoruz.
  8. Artık facebook’a yeniden giriş yapalım ve profilimize girelim
  9. Profilimizin en üstünde yeni Facebook tanıtımını göreceksiniz
  10. Şimdi kullan’ı tıklayın ve artık timeline’ın keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir