Facebook Paylaşım Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır?

FACEBOOK PAYLAŞIMLARINI NASIL KAYIT YAPABİLİRİZ?

Facebook haber kaynağı en çok baktığımız yerdir. Bilindiği üzere ana sayfadaki bu bölümü iki şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Sol tarafta yer alan Hoş geldiniz yazısının altındaki Haber Kaynağını tıklayarak En Yeniler ya da Başlıca Haberler şeklinde ayarlanabiliyor. Bununla birlikte hele de çok sayıda arkadaşınız varsa paylaşımlar sürekli aşağıya doğru kaymaktadır. Haber kaynağınızdaki paylaşımları yeniden görebilmeniz içinse Facebook’un bir yöntemi var. Bu yöntem sayesinde daha sonra topluca paylaşımlara yeniden göz geçirmeniz mümkündür. Kısacası mesajları kaydetme özelliği bulunmaktadır. Facebook bunun için kullanıcılarına ‘yer imi özelliğini sunuyor.

Yöntem şudur: Paylaşımın sağ üst köşesine tıkladığınızda bağlantıyı kaydet özelliğini işaretleyerek paylaşımları kaydedebiliyorsunuz. Kaydettiğiniz paylaşımları yeniden görmeniz ise çok kolay. Facebook ana sayfasındayken sol tarafta Uygulamalar bölümüne göz atın. Orada Müzik sekmesinin hemen altında ‘Kaydedilenler’ yazısını göreceksiniz. Buraya tıklayarak önceden kaydettiğiniz paylaşımları yeniden okuyabilirsiniz.

Bununla birlikte bazı kullanıcılar şu sorunla karşılaşıyor. Bazı mesajların sağ üst köşesinde tıkladıklarında kaydet özelliğine rastlanmayabiliyor. Bunun sebebi ise mesajın uzun karakterler içermesidir. Bu durumda yapılacak tek bir şey var: O da kaydet yazısının kaçıncı seçenekte olduğunu ezbere hafızanızda tutmanızdır. Bu sorunun facebook yönetimi tarafından çözülmesi bekleniyor.

Bunun dışında kaydettiğiniz içerikler aksini istemedikçe başkaları tarafından kesinlikle görülmeyecektir. Ayrıca kaydettikten sonra bile çok uzun süre bakmadıysanız facebook bir bildirimle durumu size hatırlatacaktır. Ayrıca kaydedilen bölümler; Tümü Müzikler Etkinlikler gibi kategorik olarak ayrılarak kullanıcılara önemli kolaylık sağlanmış.

facebook-paylasim-kaydetme-ozelligi

“Facebook Paylaşım Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır?” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir