Facebook Çılgınlığı 2

Evet sevgili bloğum, dün en son yazdığımda Alaşehir yolcusu olduğumu belirtmiştim ve şimdi Alaşehir’de evimde, sıcak odamda karşımda iki bilgisayar ile bir yandan iş bir yandan çay keyfi ile internette dolanıyorum. Dün gece Antalya otogarında başıma gelen ilginç bir facebook çılgınlığını seninle paylaşmak istedim.

Bir grup toplanmış otobüsünün gelmesini bekliyor ve sürekli fotoğraflar çekiliyor. Grubun ortasında ki asker traşlı elemanki askere gidiyor belli 🙂 Neyse fotoğraf çekilmeye aile fertlerini çağırıyor bu da çok güzel.  Ama herşey bu güzellikte en büyük asker bizim asker sloganlarıyla gider diye düşünürken o askerin “Fotoları face e yükleyin” demesi ve ardından şu İsmail Yk’nın Facebok mudur nedir öyle bir şarkısını söylemesi içimde fırtınalar kopardı sanki. Ulan mübarek vatanı beklemeye gidiyorsun az dik dur karı gibi facebook falan deyip kafa sallama dedim içimden ama dayanamadım o anı kareledim. Paylaşıpta insanları nete yaymayalım.

Artık toplumumuz baştan çıkmış blogcuk diyecek birşey yok.

“Facebook Çılgınlığı 2” hakkında 2 yorum

  1. Ne sandın kankacım 🙂 Bizim milletimizde rutin olan şeyler artık. Amerika bu tür şeyleri başımıza sarıp bizi sıradanlaştırmaya çalışırken kendisi de diğer yandan günden güne gelişiyor. Yeni şeyler üretiyor. Ama bizim millette hazırcılık var. Armut piş ağzıma düş 🙂 O askere de gelince, bakalım 1 ay sonra facebook'un f'si aklına gelecek mi 🙂 Orası ana kucağı değil asker ocağı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir