Facebook Ana Sayfasında Herkesin Paylaştıkları Çıkmıyor

Güncelleme 23 .08.2017
Facebook’un kendisini sürekli güncellemesiyle yazıya bir güncelleme daha yapılması şart olmuş, zira günlük olarak bu sayfayı ziyaret eden kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla.
Yapmanız gereken haber kaynağı ayarlarınızı değiştirmek.
En yeniler dediğinizde son olarak paylaşılan her şeyi görürsünüz.  Tercihleri düzenle dediğiniz de karşınıza şöyle bir ekran gelecektir. Buradan dilediğiniz gibi bir ayarlama yapabilirsiniz. İstediğinizi görün, istemediğinizi görmeyin, istediğinizi başa tutturun vs gibisinden.
Güncelleme 23.08.2017 biter 🙂
Bu yazı 2011 yılının Ocak ayında yazılmıştır. O günden bu güne Facebook üzerinde bir çok güncelleştirme meydana geldiği için görsel olarak değişimler meydana geldi. Ancak mantık halen aynı şekilde devam etmektedir.

Malumunuz facebook dünyanın tartışmasız en büyük sosyal sitesi. Anlayan anlamayan bir çok kişide olsa geçenlerde ana sayfaya baktığımda hep belirli kişilerin gönderilerinin olduğu dikkatimi çekti. Ulan neyse çok ta önemli ya ben bakacak olduğuma zaten bakıyorum derken dedim şunu halledeyim. Belki beğendiğimiz sayfalardan güzel paylaşımlar olur görelim diye düşündüm. Ben yapmasına yaptım ama pişman oldum 🙂 çok fazla gönderi olmaya başladı ve o yüzden en iyisi gönderisini görmek istediklerimizi tek tek seçmek 🙂 Peki bunu nasıl yaparız diye soranlar olursa da ilk olarak aşağıdaki resimdeki turuncu ok ile gösterilen yere ulaşmak. Tabi bu ana sayfadan yapılacak iş =)

Seçeneklere girince karşımıza şöyle bir resim gelecek.

Oradaki sayı muhtemelen daha önce kurcalamamış olanlarda 250’dir. Ben arkadaş sayısı ve sayfaları göz önüne alarak onu 1000 yapmıştım ama şu anda “Önerilen Arkadaşları Gör” yazan yere tıklayıp arkadaş, sayfa ve grup seçimi yapmak istiyorum, ne kadar şu anda bitirme tezi ile uğraşmam gereksede.

Belki bilgisi olmayanlar vardır amacıyla ortaya çıkarılmış bir yazı 🙂

“Facebook Ana Sayfasında Herkesin Paylaştıkları Çıkmıyor” hakkında 1 yorum

  1. Fazla kişi ekli olduğunda bu en yeniler bölümü 1 dk dolmadan direk 10-20 post ile doluyor.Bazen sırf bu yüzden çevrımdışı olarak bunları takip etmeye çalışıyorum (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir