Dell Hizmete Gel

2011 Kasım ayında uzun arayışlar sonucunda ihtiyacımı karşılaması ve fiyat olarak ta uygun olmasından ötürü Dell marka dizüstü bilgisayar almıştım. Ürünüm iki gün içerisinde gelmiş, satın aldığım yerde Freedos işletim sistemi olduğu için gerekli işletim sistemi ve sürücüleri kurulmuştu. Ürünü açtığımda ekranında bir tane ölü pixel olduğunu gördüm neyse çok önemli değil diyerek kullanmaya başlamıştım. Yakın zamanlarda ekranda bir pixel daha hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Bilgisayarı aldığımda benim dikkatimi çeken bir şey de yerinde servis hizmetinin bulunması idi. Ben bunu ben arızamı bildiririm bir iki haftaya gelirler diye düşünmüştüm. Ancak ölü 2 pixelden sonra geçtiğimiz perşembe günü yerinde servis destek hattını aradım ve yaklaşık 20 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Tabi şikayetlerim arasında son günlerde ürünün özellikle Pes 2012 oynarken aşırı ısınması idi. Teknik destek bilgisayarda daha önce hiç bilmediğim sistem taraması ile ilgili bir yere girmemi söyledi ve yapılan işlemler sonucu sorun çıkmadı.

Sorun telefon ile çözülmedi diye teknik destekteki beyefendi arıza kaydımı oluşturdu ve bir adet ekran ile iç ünite soğutucusu göndereceğini ve teknik ekibin en geç 2 iş gününde geleceğini belirtti.

Bunu duyunca şoke oldum diyebilirim çünkü ben daha geç bekliyordum. Her neyse dün teknik ekipten bir büyüğümüz geldi ve evimde sorunumu giderdi. Ekranı ve iç ünite soğutucusunu temizledi gitti. Şu anda ekranın ortasında duran ölü pixelim yok 🙂 Dell ekibine bu muhteşem hizmetlerinden dolayı çok çok teşekkür ederim. Bana neden Dell öneriyorsun diyen arkadaşlarıma da bir örnek teşkil etsin bu olay 🙂

“Dell Hizmete Gel” hakkında 3 yorum

  1. Bana mı oldu sadece acaba ? Ben dell insp 3010 kullanıyorum. Dell üretim hatasından dolayı menteşelerimiz sıkışmıştı. İlk olarak aradım. Bekle bekle bekle hepsi dolu kapattım. 2. defa aradım 10 dakikaya biriyle görüştüm. 15 dakika konuştuk. Daha sonra bilgsiayarın resimlerini çekip yollamamı istedi. Üretim hataı çünkü daha önce kapağını açmadık dokunmadık bile. Neyse gönderdik kullanıcı hatası dediler. Gelsinler kontrol etsinler bari dedik. Tekrar aradık. Bizi arıyacaklarını söylediler. 1 hafta geçti yok. 2 hafta geçti yok. 3 hafta geçtik yok. Yaklaşık 1 ay sonra Ankara seyahetine çıktım. Bu seyahat sırasında gelebileceklerini söylediler. Evde 2 tane ufak çocuktan başka kimse yok. Gelin dedik. Geldiler. Baktılar. Kullanıcı hatası deyip bırakmışlar. Ne bir fiyat nede inceleme yok. Bakıp bırakmışlar. Neyse bilgisayarımız baya ekranı gitti. Kendimiz yaptıralım dedik yaklaşık 690 lira civarı paramızı götürdü. Ayrıca bir hata daha var. USB girişleri çalışmıyor. Onun içinde arayacağım en kısa sürede … Dell ürünleri güzel fakat destek , teknik destek , garanti bunlarda 0 0 0.

  2. Gizli Kameralar

    dellin bu yerinde servis hizmeti mükemmel ama ürünleri çok ta sağlam değil, aynı olay benimde başıma geldi, i7 işlemcili 2 gb ekran kartlı bir ürün aldım ve ısınma sorunu vardı ve bazen kendini kapatıyordu, nitekim aradım 2 gün ürünün yenisi ile geldiler bende şok olmuştum =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir