Çok Akil-li Davrandılar

Olamam çok sevsem de bir aşkın kölesi, senin derdin aşk benimki “Memleket Meselesi” diyor sayın Ahmet Şafak. İçim cız ediyor her dinleyişimde tüylerim diken diken oluyor. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu gördükçe yaşadığım üzüntü ve kaygılarım biraz daha artıyor. Bayadır sesimi soluğumu da çıkarmayıp olayların neticelenmesini bekliyordum.

Bugün 26 Nisan 2013, Türkiye Cumhuriyet’ini son 11 yılda yönetenlerden hiç bir şekilde memnun değilim de özellikle son ustalık döneminde iyi niyetlerini! ayyuka çıkardılar. İmralı süreci diye bir süreç başlatıp öncelikle terör örgütü elebaşı ile sohbetleri başladı. Evet sohbetleri. Hani şu klasik cemaat sohbetleri vardır ya onlar gibi düşünün işte. Sonuçta Bülent Arınç’a göre de terör örgütü lideri namazında niyazında akil biriydi zamanında. Kanka oldu bunlarda sonradan işte.

21 Mart Nevruz kutlamalarında medyada bol bol haberler çıktı. Terör örgütünün bayrak olarak nitelendirdiği paçavralar meydanları süsledi, Öcalan güya kardeşlik! mesajı verdi. Örgütüne çekilin dedi. İktidardakiler bir heyet kuralım insanlara barışı! anlatsınlar dedi. Bunlara da akil insanlar adını verdi. 7 ayrı bölgede heyet gezecek ve barış sürecini anlatacak, insanların haklarını birbirlerinden helal etmelerini isteyecek ve sanırım en son diyecekler ki, biz Türk Beyi Uzun Hasan’ın şehri Diyarbakır ve ötesini sözde Kürtlere veriyoruz. Ki bunu onlar demese de bu iktidar bir süre sonra diyecektir.

Örgüt 25 Nisan 2013 tarihinde Kandil’de bir açıklama yaptı. Silahlarımızla birlikte ülkeyi terkediyoruz diye ama şartlı. Kimse onlara dokunmayacak ve onlar gidecek. Bir gazete de Kandil için Güney Kürdistan’daki Kandil demişler, şimdi eğer Kandil onların tabiriyle Güney Kürdistan içindeyse, Kuzey’i ülkemin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmuyor mu? Medya buna dikkat etmez. Ancak sizin beyninize yavaştan empoze eder bunu. Kelimeler size tanıdık geldikçe, sizinde sindirmeniz kolay olur.

Basın mensupları koşa koşa Kandil’e gitti ve terör örgütü üyelerince didik didik arandılar. Aynı olay Türkiye’mizin herhangi bir beldesinde olsa “Basın Özgürlüğü Var” diyerek kıyameti koparırlardı. Zaten basını elinde ip gibi oynatan bir zihniyet varken daha ne beklenebilir ki?

Çok değil daha 1 hafta önce 20 Nisan’da MHP’nin İzmir’de Bayrak Mitingi vardı. Eminim ki oradaki katılımcılar MHP destekçileri değillerdi tek. İşte orada akıllı bir toplum vardı. Vatanın bütünlüğünü, tek millet anlayışını savunan. Ancak medya buna çok fazla değer vermedi. Sebep çok aşikar. İktidar sahipleri aman koltuğumuz sallanmasın, internet kullanmayan ve sadece televizyon ile gündemi takip eden makarnacılarımızın gözü açılmasın diye engeli bastılar. Bakalım Türk milleti bu durum karşısında tepkisini daha nasıl gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir