Bunları Biliyor Muydunuz?

Bunları Biliyor Musunuz?

Bugün bazı ilginç bilgileri paylaşmak istedim sizlerle.. Mesela; spor ayakkabınızda oluşan kötü kokulardan kurtulma yöntemi gibi basit ve pratik yöntemler.

    • Spor Ayakkabınızı Kokudan Kurtarın

Spor ayakkabılar çıplak ayakla giyildiğinde kötü kokmaya başlar. Bunu önlemek içinse pamuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Ancak ayakkabılara yerleşen kötü kokuları arındırmak için en etkili yöntem bikarbonattır. Evet bikarbonat. Akşam ayakkabınızın içine bir miktar bikarbonat koyun ve bir gece boyunca bekletin. Sabah içerisini silkeleyin, kokudan eser kalmayacaktır.

    • Atlara Neden Gözlük Takarlar?

Atların gözleri hem önü ve hem arkayı görmeye müsaittir. Bununla birlikte gözlerinin arasındaki mesafe oldukça fazla olduğu için karşıdan gelen cismin uzaklığını tam olarak kavrayamazlar. Takılan at gözlüğü ile birlikte görüş açılarını azaltmak ve çevreden çok fazla etkilenmemeleri amaçlanmıştır.

    • Gelinlikler Niye Beyazdır?

Bu konudaki geçerli rivayet ise şöyledir. 16. yy’da İngiltere kraliyet ailesi tarafından gümüş gelinlikler tercih edilirken, Kraliçe Victoria illa ki beyaz gelinlik diye tutturmuş. Onu bu inadından vazgeçirememişler. Bu yüzden beyaz gelinlik ondan sonra masumiyet simgesi olarak tercih edilmiş.

Neden bunları kafama taktıysam bilmiyorum ama merakım giderilmiş oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir