Bu İş Böyle Yürümez Beyler!

Uzun zamandır siyasete değinmiyorum, çünkü ne benim yazmam, ne de bir çok arkadaşımın haykırışları yetmeyecek, illa oy veren ellerden birilerinin canı yanacak ki öğrenecek.. Gün geçmiyor ki televizyonda, internette  şehit düşen mehmetçiklerimizden sürekli haberler.. Bir yandan analar feryat figan ediyor, yürekleri yanıyor, diğer yandan birileri Ortadoğu’da barış elçiliği yapmaya çalışıyor.. Bir ziyaret esnasında karşısında titreyen gence, “biz İsrail’den başka kimseyi titretemedik” diye afilli laflar etmeye çalışıyor.. Hadi be ordan, hadi be ordan. İsrail’i titretmekmiş, sen daha git de doğuda güneydoğu’da haince saldırılarda bulunan, batı bölgelerimizde orman yangınlarına sebep olan terör örgütünü titret.. Ulan eşkiya şehre indi, insanlar iyice tedirgin oldu..

Geçen gün kuzenimin düğünü için Afyon’a gittim. Bir çok uzaktan akrabamız mevcut orada ve konu babamın biraz sivri dilliliği ile her yerde siyasete mutlaka geldi.. Bir tek eniştem bizimle aynı görüşte fakat diğer herkes iktidar partisinin yanında.. Neymiş, adam çalıyor ama yapıyormuş.. Ulan neden hırsıza devlet emanet mi edilir. Onu geçtim neymiş, Manisa’dan Afyon’a gelene kadar yollar dubleymiş. Tamam çok güzel, iktidar partisini bu yönden tebrik ederim.. Fakat ülkenin milli değerleri nerede? Kimlerde? Benim garip köylümün ondan haberi ne olsun ki. Okumaz etmez, biraz dindar gördüğüne oyunu basar.. İki vakit namaz kılmak, eşine başörtüsü taktırmak değildir dindar olmak dediğimde aaa ben komunist! oluyorum nedense.. Ben iyi okumamış oluyorum.. Tabi ben boşa okudum hep, niye okuduysam artık. Gider iki vakit namaz kılar, biraz sakal salıp, ampüle sığındım mı olurdu bu iş. Hatta devlete sırtımı dayardım bile..

Beyler bu iş böyle yürümez, gelin bizde imana! gelelim.. Ulan biz mi yanlışız diye kendimden tereddüt ediyorum.. Birileri çıksın ekranlarda ahkam kessin, bir yandan yârine, anasına doymamış gençlerimiz vatan uğruna şehit olsun.. Adalet değil, Türk devleti bu zamana kadar hiç olmadığı kadar zor bir süreçte.. Uyanın biraz ismimizi siliyorlar, Mustafa Kemal’i unutturmaya, milli bilinci köreltmeye çalışıyorlar..

Aklınızı kullanın, ama görüşlerinizi satmayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir