Bırakın Bu İşleri

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da 13 vatan evladı haince şehit edildi. Devletin zirvesi ise bu olaylar yaşanırken PKK’nın temsilciliğini yapan BDP ile masaya oturma derdinde idi yemin krizini çözmek için. Tabi herşey bununla sınırlı da değildi.. DTK (Demokratik Toplum Kongresi) bir Özerklik Bildirisi yayınladı.. Bildiride şu söz çok dikkat çekiyordu “demokratik özerk Kürdistanlı”.. Bu sözü aslında uzun uzadı tartışmaya gerek yok. Hükümetin işbirlikçi oyunları ile en sonunda bunlarda oldu.. Kürdistan gibi hayali bir devlet ülke sınırları içerisinde kuruldu böyle.. Kürtler arasında şu anda bir ayrışma söz konusu denilsede, bu mevzu özerklik değil, sadece talebi denilse de sonucun nereye varacağı çok belli.. Mesut Barzani ortak bayrak çağrısı yaptı yayın organı Peyamner Ajansı‘nın web sayfasında. İran, Irak, Suriye ve Türkiye’de onlara göre ise 4 ayrı Kürdistan’da aynı bayrağı kullanmaya davet etti insanları..

Neyse, 13 şehidimize son vazifemizi de yaptık, Türkiye’nin bir çok yerinde teröre lanet mitingleri yapıldı. Haber bültenleri ülkenin kırmızı beyaza büründüğünü belirtiyor sloganlar yükseldi. Kendi çevremde Ak Parti’ye destek vermiş bir çok insan bile ülkenin şu anki duruma geleceğini görmemiş gibi, yazık o kadar kınalı kuzuya gibi sözler sarfediyor. Bende içlerinden yakın bir dostuma seçimden önce bunları dile getirdiğimizde hizmet ediyor adam diyordunuz dediğim zaman ise sustu bir çoğu. Evet doğru ülke kırmızı beyaza boyandı, ama keşke 12 Haziran’da Türkiye haritası sarıya bu derece boyanmasaydı.

Ancak bizim halkımıza bu durum gerçekten müstahak, oradaki 13 kardeşimize olan acım bir yere ama bu siyasal düzende Ak Parti’yi yeniden başa getiren halkımız görsün neler olacaklarını artık.. Doluyum bu konuda çok ağır yazmak istemiyorum.. Ama Türk Milletine bir çift hatırlatma mahiyeti ile diyorum.. İkra” Kuran-ı Kerim’in ilk sözcüğü bu. “Oku”.. Milletimiz biraz okusun, biraz daha bilinçlensin.. Başka bir şey istemiyorum Allah’ımdan…

“Bırakın Bu İşleri” hakkında 2 yorum

  1. Millet kendi istedi böyle olmasını yapacak birşey yok. Ve hala bir kısım medya işi Ergenekon'a atıyor. Olayın ardından mynette bir haber vardı. Köylüler PKKlıları korudu diye. Nedense çoğu haber bülteni ve sitesini bunu dillendirmedi. Uydurma olduğu belli olan ve İHD gibi derneklerin bugün açıkladığı asker helikopterlerle ormanı yaktı savına inanıyorlar. Yazık gerçekten çok yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir