Bir vize Daha Biter ve İbocan Eve gelir.

Yine ne yapacağımı pek bilemesemde bir vizeden çıkmış olmanın mutluluğundayım. Beklentilerimize yanıt veren bir sınav olduğunu da açıkça söyleyebilirim. Gerçi Hallstein Doktrini’ni yazmasamda diğer soruları tam olarak yaptım.

Öncelikle bu dersin içeriğinden bahsetsek daha iyi olur. Bu ders son yüzyıldan günümüze kadar olan olayları anlatan bir ders. Öyleki kimimizin ebeveynleri bile bu olaylara tanık olmuşlardır. Gerçekten çok yararını gördüğümüz bir ders olarak görüyorum bunu. Bu dönem Soğuk Savaş dönemini işledik, olan olayları vs vs. Bana birazda bu ders çok zevkli geliyor. Okudukça bir sıkılma hissetmiyorum kendimde. Küba Krizi, Kore Savaşı, Berlin Krizi, Vietnam Savaşı vs vs daha aklımıza gelebilecek bir çok olay, doktrin, savaş falan.

Neyse başarılı geçtiğini düşünüyorum 🙂 Sınav sonrasıda bayadır görmediğim bir arkadaşımla oturup sanırsam 2 saate yakın konuşmuşum ki en son konuşmaktan susayınca aklıma geldi kütüphanede konuşmak yerine bir yerlerde çay içip muhabbet etmek. Şimdi de evdeyim ya biraz karnım aç ki ne yapsam bilmiyorum. Galiba ekmek arası birşeyler ile yetineceğim çünkü ev arkadaşlarım Türk Ocakları’da gittiler. Bizim Veysel kitap tanıtımı yapacak orada. Şimdilik bu kadar yazı yeter. Karnım doyunca yine bir kaç içerik eklemeyi düşünüyorum.

“Bir vize Daha Biter ve İbocan Eve gelir.” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir