Bilgisayardan Anlamam

bilgisayar

Bilgisayar ile olan geçmişim aslına bakarsanız çok da uzun sayılmaz. 2003-2004 yıllarında Counter Strike ile başlayan bir furyaydı tanışmam. İlk bilgisayarımı 2005 yılında zorla aldırmıştım. Öyle bir hevesti ki benim için bilgisayar. Toplama bir makine ve Inter Pentium4, 80 GB Harddisk, Asus P5S-MX SE Anakart ve 256 Mb Ram ile yola çıkmıştım..

İlk aldığım gün bir heves bilgisayara oyun yükleme derdi derken cd’lerden biri CD-Rom içerisinde parçalandı ve CD-Rom’u o zaman açmayı başaramadım..:) Açmak da ne ki o zaman tek bildiğim şey güç düğmesine basıp bilgisayarı açmak 🙂

O günden sonra kendimi baya bir geliştirdim donanımsal olarak falan, artık öyle ki bilgisayarı kendimce ince ayrıntısına kadar söküp toparlıyordum. Elektroniğe karşı olan sevgimden olsa gerek ki abimin elektronik işlerinde de elimin yatkınlığından dolayı ekibin “Prof” olarak adlandırdığı vazgeçilmez bir elemandım.

Zamanla bilgime bilgi ekledikçe bu durum başıma dert olmaya başlamıştı. Niye mi? Donanımsal bilginin artmasıyla bazı kişilere bazı yardımlarda bulunuyordum ancak herkes beni her şeyi bilen olarak görüyordu. Gece yarısı telefonum çalıyor, şu msn adresini nasıl hacklerim sorusu geliyor..:) Hala ara ara facebook profilini nasıl patlatırız gibi sorular ile karşı karşıya kalmıyor değilim.

Bu yüzden gelen herhangi bir soruya ben anlamıyorum, o konuda bilgim yok demek gibi bir lükse sahibim. Tek bildiğim artık bilgisayarı açmak ve kapatmak 🙂

Bilgisayar Benim İçin Bitti 🙂

bilgisayar

“Bilgisayardan Anlamam” hakkında 1 yorum

  1. İlk sahip olduğum bilgisayar 1998 yılında Pentium 200MMX bir bilgisayardı. O yıllarda apayrı bir büyüsü vardı bir bilgisayar sahibi olmanın. Yıllar sonra arkadaşlar için bilgisayar toplama işi bile yaptım.
    Faydalı kullanılırsa bilgisayar güzel şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir