Aşk Kutsal Mabed Mi?

Geçen gece yine düşüncelere dalmış ve Tarihi konular üzerine yoğunlaşmış iken düşüncelerim bir anda “Aşk” adını verdiğimiz terime doğru kaçış yaptı. Öyle ya neydi bu aşk ve millet nasıl dökülüp gidiyordu onun ardından böyle tek tek.

Hani okuduğum Tarih ile alakalı yazılar o gece için İsrail – Filistin konuları ile ağırlıklı idi ve aklıma 3 büyük dinin kutsal saydığı Kudüs geldi. Dedim o anda Aşk da bu kadar kutsal mı acaba diye? Sonrasında ise cep telefonumu elime alıp aşağıdaki dizeleri karaladım.

Aşk kutsal mâbed. Biz seninle tavaf eden iki dindar görünümündeyiz. Senin elin Hacer’ül-esved gibiydi. Ona dokunmak ise sonsuz mutluluktu oysa biz bir anda taşa tutuluyorduk. Zira tanrı aşka daha fazla değer verdiğimiz için bizi şeytanla eşdeğer görüyordu.

Gibisinden sembollere dayalı olarak birşey işte. Hani aslında Aşk taşa tutulmalı mıydı? Bu soruyu bir çok arkadaşıma sorduğumda ise aşkın taşa tutulması gerektiğini söylediler. Zira onlara göre de aşk nankör idi. Bu yüzden taşa tutulmalıydı.

Şimdilik bu kadar. Bu kutsallığa dayalı aşk üzerine daha farklı sembolik dizeler ile yakında güzel bir karışım ortaya çıkaracak gibiyim ya haydi hayırlısı olsun…

“Aşk Kutsal Mabed Mi?” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir