Android Veri Yedekleme ve Kurtarma Uygulamaları

Bilgisayarımızı güvenlik altına alma açısında birçok veri yedekleme ve kurtarma programları kullanıyoruz. Bu sayede bir virüs bulaştığında veya her hangi bir nedenle bilgisayarınız bozulduğunda bu verilere zarar görmeden ulaşabiliyoruz. Günümüzde ise bilgisayarların yanında tabletler ve akıllı telefonlar da aynı alanda kullanılmaya başlandı. Bunların da Android işletim sistemleri sayesinde çoğu işlerimizi yapıyoruz veriler oluşturuyoruz.

Android uygulamaların bulunduğu cihazlarınızda uygulamalarınızın fotoğraf müzik videolarınızın mesajlarınızın ve kaydettiğiniz telefon numaralarının kaybolma ihtimaline karşı yedeğinin alınması önemlidir. Böyle bir durumda cihazınızı tekrar eski haline getirebilmeniz mümkündür. Şimdi bunu sağlayacak program uygulamalarından bahsedeceğiz. Mesela App Backup & Restore uygulaması androidinizin yedeğini alabileceğiniz ve kaybolan verilerinizi kurtarabileceğiniz bir programdır. Bu program sayesinde SD kartına aldığınız yedek sayesinde cihazınızı eski haline getirebilirsiniz.

ANDROİD İÇİN YEDEK ALMA VE KURTARMA

AppMonster Free de bu alanda işinize yarayacak ücretsiz bir uygulamadır. Oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Yine SD karta yedek alabilir otomatik yedekleme emri verebilirsiniz. Diğer özellikleriyle de tercih edilebilir. G Cloud Backup programı size veri güvenliği sağlar. Bu programda mailinizle sistemine kaydolarak size sunduğu 1gb veri saklama alanından yararlanma avantajına sahip olursunuz. Verilerinizi burada rahatlıkla saklayıp istediğiniz zaman tekrar ulaşabilirsiniz.

Bunların yanı sıra JS Backup My Backup ROM Manager SMS Backup & Restore Titanium Backup vb. birçok uygulamayı bulmanız mümkündür.

“Android Veri Yedekleme ve Kurtarma Uygulamaları” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir