Android İçin Sigara Bırakma Uygulamaları

Telefonunuzu kullanarak sigarayı bırakmayı düşündünüz. Artık düşünebilirsiniz.

Zararları her ne kadar biliniyor olsa da yılda milyonlarca insan sigara kullanımına bağlı olarak oluşan hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor. Bu yazımızda sizlere sigara bağımlılığından kurtulmanın ilginç bir yönteminden bahsedeceğiz. Bu yöntem telefonunuza yükleyeceğiniz sigara bırakmaya yarayan mobil android uygulamalar. Birazdan sigara kullanıcıları tarafından en çok indirilen ve olumlu yorumlar alan bu uygulamaları tanıtacağız.

1- Cigarette Smoke

Bu uygulamayı aslında bir sigara içme simülatörü olarak tanımlayabiliriz. Programı çalıştırdığımızda ekranda bir sigara paketi bulunuyor. Ve kapağını açarak bir sigara seçiyoruz. Ağzınızı mikrofona yakın tutarak sigarayı içinize çekiyormuş gibi yapıp üflediğinizde dumanın yayıldığını görebiliyorsunuz. Özellikle ağız tiryakiliğini dizginlemeye yarayacak gibi duran bu uygulama sigarayı bırakmayı düşünenler için önemli bir adım olabilir.

2-QuitNow

Android Market’ten ücretsiz olarak indirebileceğiniz diğer bir uygulama QuitNow.  Günde kaç paket ve kaç adet sigara içtiğimizi kullandığımız sigaranın fiyatını ve sigarayı bırakmayı düşündüğümüz tarihi yazıyoruz. Uygulama sürekli çalışıyor ve hesaplamalar yapıyor.  Sigarayı bıraktığımız tarihten itibaren kaç günden beri sigara kullanmadığımızı kaç paket sigara içmediğimizi ve sigara içmediğiniz için cebinizde ne kadar para kalacağını ayrıntılı bir şekilde gösteriyor.

3- Stop! Quit Smoking – LITE

Son olarak tanıtacağımız uygulama Stop! Quit Smoking – LITE. Diğer benzer uygulamalar da olduğu gibi ne zamandan beri sigara kullanmadığımız. Sigara içmediğimiz gün sayısı ve cebimizde kalacak para miktarı gibi bilgiler raporlanıyor. Ek olarak sigara içen hastaların fotoğraflarını gösteren resim galerilerine girebiliyorsunuz.

sigarayı-bırakma-uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir