Android Cihazların Dezavantajları Nelerdir?

Her akıllı telefonda olduğu gibi Android telefonlarını kullanan kullanıcılar da bu telefonun özellikleri veya yapısı ile ilgili rahatsız edici durumlar ile karşılaşmışlardır. Hemen hemen Android telefonlarının avantajlarını kullanımının kolay olduğunu en çok tercih edilen telefon olduğunu biliyoruz. Peki, Android telefonlarının dezavantajları hakkında bir bilginiz var mı?

android-avantaj-dezavantaj

Android telefonlarında kullanmadığınız birçok yan uygulama olduğunu muhakkak fark etmişsinizdir. Bu uygulamalar cihazı üreten kişiler tarafından piyasaya sunulmadan önce cihaza yüklenir. Kullanıcı bu cihazı aldığı zamanda kullanmak istemediği hiç bir yan uygulamayı silemez. Çünkü cihaza ait olan uygulamaların silinme özelliği yoktur. Android telefonlarında bulunan yan uygulamalar sadece bir iki tane ile kalmayıp çok fazla sayıda oldukları için bu durum kullanıcıyı doğal olarak rahatsız eder. Bu uygulamalar hem yok yere alan kaplamış oluyor hem de telefona zamanla ayrı bir uygulama yüklendiği zaman yeterli alanın olmadığı uyarısı yapılıyor.

Diyelim ki Android cihazınıza yeni bit uygulama yükleyeceksiniz. Uygulamayı yüklemeye başlamadan önce sizden bazı izinler istenir. Sizden hangi izinleri istediğini rahat bir şekilde inceleyip görebiliyorsunuz fakat istenen izinler üzerinde değişiklik yapma gibi bir hakkınız bulunmuyor. Bu yüzden çoğu kullanıcı sadece bu izinler yüzünden istediği uygulamayı cihazlarına indirmekten vazgeçiyor.

Android cihazlarında sınırlı olan bir başka özellik ise şudur: SD kart. Bildiğiniz gibi akıllı telefon kullanan herkes telefonlarına uygulamalar resimler müzikler videolar indiriyor. İndirilen her bir belge depolama alanına kaydediliyor. SD kartın sınırlı oluşu bazen bu etkinlikleri yapmanıza da engel oluyor. Yeni yüklemek istediğiniz bir şey ile karşı karşıya kaldığınızda istemediğiniz halde bir doya veya bir uygulama silerek yükleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Görüldüğü gibi Android telefonların iyi yönleri olduğu kadar kötü yönleri de vardır. Bir Android cihazında özellikle SD kart geniş alana sahip olmalı uygulama cihazın kendisine ait olsa bile kullanıcı istediği zaman silebilmelidir. Bu sayede  kullanıcı Android cihazından daha  fazla yararlanmış olur.

“Android Cihazların Dezavantajları Nelerdir?” hakkında 5 yorum

  1. Geri bildirim: Android Cihazların Dezavantajları Nelerdir? | İndirme Sitesi

  2. Çok güzel bir Adroid açıklaması ve Adroid makalesi olmuş. Emeğinize sağlık çok teşekkerüz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir